Ministri Vitia pret në takim ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, ripërsëritet mbështetja për Kosovën

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka pritur në takim ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Danijela Barišiq. Në këtë takim është diskutuar për sfidat në fushën e shëndetit publik

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia dhe ambasadorja e Kroacisë në Kosovë, Danijela Barišić

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka pritur në takim ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Danijela Barišiq, të martën e 7 shkurtit.

Në këtë takim është diskutuar për sfidat në fushën e shëndetit publik si dhe mundësinë e bashkëpunimit në të ardhmen.

“Gjatë këtij takimi ministri Vitia e falënderoi Ambasadoren Barišiq për mbështetjen që Kroacia ia ka dhënë Kosovës gjatë pandemisë, si dhe diskutuan për mundësinë e një memorandumi të bashkëpunimit për shkëmbimin e përvojave dhe trajnimin e stafit shëndetësor”, njofton Ministria e Shëndetësisë.

Tutje, njoftohet se ambasadorja Barišiq ka ripërsëritur qëndrimin se vendi i saj do të vazhdojë mbështetjen për Kosovën, derisa mbetet e përkushtuar për të forcuar bashkëpunimin në sektorin e shëndetësisë ndërmjet dy shteteve.

Shija e redaktorit

“Komplot-i” nis të hënën në Televizionin Dukagjini

Rrëfimet për të djeshmen dhe të ardhmen, në formën e të vërtetave dhe gënjeshtrave, e mbështjellin shpesh njëra-tjetrën në botën në të cilën jetojmë. Pas...

“Do të doja të dielën të marshoja me ju, kriminelët...

Ish-Shefi i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, William Walker, ka thënë se do të donte të merrte pjesë në marshin e së dielës...

Certifikohen pjesëtarët e FSK-së për mbështetje me zjarr indirekt

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) ka certifikuar pjesëtarët për mbështetje me zjarr indirekt, të premten e 31 marsit. “Me qëllim të përgatitjes profesionale të...

Të fundit nga rubrika