Ministrja e Jashtme gjermane Baerbock: Sulmi i Iranit rrezikon të gjithë rajonin të zhytet “në kaos”

''Ne qëndrojmë fort pranë Izraelit'' ka thënë kryediplomatja gjermane, Annalena Baerbock. Ajo ka dënuar sulmet e Iranit mbi Izraelin dhe ka thënë se ky sulm rrezikon tërë rajonin dhe mund ta fus "në kaos"

Ministrja e Jashtme e Gjermanisë, Annalena Baerbock, ka dënuar sulmin e Iranit ndaj Izraelit.

Kryediplomatja gjermane tha se Irani me këto sulme mbi Izraelin rrezikon një rajon të tërë të zhytet “në kaos”.

“Ne e dënojmë sulmin e vazhdueshëm në termat më të fortë të mundshëm, duke rrezikuar të zhysim një rajon të tërë në kaos”, ka shkruar Baerbock në rrjetin social X.

“Irani dhe përfaqësuesit e tij duhet ta ndalojnë këtë menjëherë. Në këto orë, ne qëndrojmë fort pranë Izraelit.”

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika