Ministrja e Shëndetësisë në Shqipëri: Ka nisur zbatimi i planit të masave të shëndetit publik për çdo situatë

"Vendi ynë ka risk të ulët për përhapjen e lisë së majmunëve", ka thënë ministrja e Shëndetësisë në Shqipëri, Ogerta Manastirliu

Ministrja e Shëndetësisë në Shqipëri, Olgerta Manastirliu

Ministrja e Shëndetësisë në Shqipëri, Ogerta Manastirliu, ka thënë të hënën se Shqipëria ka rrezik të ulët për përhapjen e virusit të lisë së majmunëve.

Ogerta Manastirliu në Facebook ka thënë se ka nisur zbatimi i planit të masave të shëndetit publik për çdo situatë.

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu

“Diskutuam këtë mëngjes me ekspertët e Komitetit Kombëtar të Vaksinimit në Institutin e Shëndetit Publik, për planin e masave për virusin e lisë së majmunëve,” ka thënë Manastirliu.

“Vendi ynë ka risk të ulët për përhapjen e këtij virusi, megjithatë ka nisur zbatimi i planit të masave të shëndetit publik për çdo situatë. Mirënjohje për profesorët e nderuar Eduart Kakariqi, Gjeorgjina Kuli, Genc Sulçebe, Najada Çomo, Aida Bushati, Silva Bino, Eugena Tomini për seriozitetin dhe punën e palodhur në përgjigje të çështjeve të shëndetit publik”, ka shtuar ministrja e Shëndetësisë në Shqipëri.

 

Shija e redaktorit

Rama takohet me udhëheqësit e Katarit, i fton ata për...

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka njoftuar se së bashku me Presidenten e vendit, Vjosa Osmani është duke qëndruar në Katar për një vizitë...

Osmani uron Suedinë pasi iu hap rruga për anëtarësim në...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Suedinë pasi asaj iu hap rruga për anëtarësim në NATO, meqë Hungaria miratoi të hënën kandidaturën e...

Osmani takohet me emirin e Katarit, flasin për trajtimin e...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është pritur në takim nga emiri i Katarit, Sheikh Tamim Bin Hamad Al Thani, me të cilin ka biseduar...

Të fundit nga rubrika