MINT: Nafta lirohet për tre centë

MINT ka njoftuar për çmimet maksimale të derivateve për 24 orët e ardhshme. Rënie ka pësuar nafta, ndërsa çmimet e benzinës dhe gazit kanë mbetur të njëjta

Minstria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka njoftuar mbi çmimet maksimale të lejuara për produktet e naftës përgjatë 24 orëve të ardhshme.

Rënie ka pësuar nafta, ndërsa çmimet e benzinës dhe gazit kanë mbetur të njëjta.

Sipas MINT, çmimet maksimale janë si në vijim:

Çmimi maksimal i lejuar për produktin Dizel: 1.64 euro për litër;

Çmimi maksimal i lejuar për produktin Benzinë: 1.35 euro për litër;

Çmimi maksimal i lejuar për produktin Gaz: 0.76 euro për litër.

Çmimet e lartcekura do të vlejnë për 24 orë dhe hyjnë në fuqi nga ora 10:00 e së shtunës së 17 shtatorit.

Ilustrim

Shija e redaktorit

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Ditët e para të çlirimit, rrëfim nga ish-zyrtari për informim...

Për ditë me radhë në territorin e Maqedonisë, ushtarët e NATO-s stërviteshin për përballjen me forcat serbe në Kosovë. Më 10 qershor në Kumanovë, Serbia...

Të fundit nga rubrika