MINT publikon çmimet e derivateve

Çmimet maksimale për derivate të publikuara nga MINT, të shtunën, janë valide për 24 orët e ardhshme

Në 1.67 euro për litër ka arritur çmimi tavan për produktin e naftës, ka njoftuar Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë.

MINT ka publikuar çmimet tavan për ditën e shtunë. Bazuar në to, çmimi maksimal i lejuar i produktit benzinë është 1.39 euro për litër.

Ndërkaq, ai i gazit ka arritur në 0.76 euro.

Çmimet e lartcekura janë valide për 24 orët e ardhshme.

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), pritet t’i publikojë çdo ditë çmimet tavan apo çmimet maksimale të lejuara për shitjen e derivateve.

Ky vendim është marrë si masë lehtësuese, pas rritjes së çmimeve të derivateve, dhe dyshimeve për keqpërdorime nga kompanitë që i shesin ato.

Shija e redaktorit

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhër-arrest për Putinin

Gjykata Ndërkombëtare Penale (GjNP) ka lëshuar një urdhër-arrest për presidentin rus, Vladimir Putin. GjNP-ja pretendon se ai është përgjegjës për krimet e luftës, duke përfshirë...

Libraria “Dukagjini” në listën e ngushtë për çmimin prestigjioz të...

Libraria “Dukagjini” është futur në listën e ngushtë të të nominuarve për Çmimin Ndërkombëtar të Përsosmërisë, në kuadër të Panairit të Librit në Londër....

Lul Raka, shpalos kujtime në “Radar” për kohën e Pandemisë

Sot më 13 mars 2023, janë bërë tri vjet që kur pandemia COVID-19, preku Kosovën. Rasti i parë me koronavirus në botë mendohet të...

Të fundit nga rubrika