Miratohet nisma për bashkëprodhimin kinematografik me Francën dhe Izraelin

Kosova do të ketë bashkëpunim me Francën dhe Izraelin në fushën e kinematografisë. Nismat e bashkëpunimit me këto dy shtete janë votuar nga Qeveria e Kosovës

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e saj të shtunën i ka miratuar nismat për bashkëprodhimin kinematografik me shtetin e Francës dhe Izraelit.

Në mbledhje të qeverisë u tha se këto marrëveshje përveç që sjellin suksese në kinematografinë e Kosovës dhe te artistët tanë, po ashtu sjellin bashkëpunim në mes të Kosovës dhe shteteve përkatëse Francës dhe Izraelit.

Në mbledhje, po ashtu, u përmendën sukseset e vazhdueshme të komunitetit artistik të Kosovës dhe se kjo nismë do t’i ndihmojë talentët e fushës së artit.

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika