Moda e tapetit të kuq në Grammy 2023

Lizzo, Shania Twain dhe Harry Styles ishin ndër artistët që sollën gjithashtu modë verbuese në natën më të madhe të industrisë muzikore

Grammy 2023

Disa nga emrat më të mëdhenj të muzikës në ceremoninë e 65-të Vjetorit të Çmimeve GRAMMY kanë sjellë modën!

Nga Taylor Swift me një fustan dy-pjesësh nga Fausto Puglisi i Roberto Cavalli-t, te Harry Styles me një kostume të personalizuar me motive arlekinësh nga EgonLab me bazë në Paris dhe Lizzo me Dolce & Gabbana të personalizuar me një pallto mahnitëse opere, A-listers kishin një pasuri të patundur.

Moda që është bërë një shenjë dalluese e kësaj ngjarje – e cila sinqerisht i bën Grammy Awards eventin më emocionues të çmimeve të sezonit.

Nata e Oskarit mund të mbretërojë si Super Bowl e modës, por toni i përgjithshëm i kësaj ngjarjeje është i rrënjosur në mënyrë të pamohueshme në sofistikimin dhe elegancën.

Me Grammy -t , shikuesit thjesht nuk e dinë kurrë se sa larg artistët dhe pjesëmarrësit e nominuar mund t’i shtyjnë kufijtë e pamjeve të egra dhe me fuqi të lartë për të krijuar momente të mrekullueshme.

Kush i çoi mediat sociale në furi kur ata hynë në tapetin e kuq të Grammy 2023 të dielën mbrëma? Ja një vështrim i muzikantëve dhe yjeve që shkëlqyen me elegancën look-at-me në 65-të vjetorin e çmimeve Grammy.

Lizzo në Dolce & Gabbana

Lizzo thjesht e vrau atë kur mbërriti në këtë pamje të personalizuar nga Dolce & Gabbana, veçanërisht pallton e operës mikado mëndafshi, e zbukuruar me dhjetëra lule mëndafshi të punuara me dorë.

Lizzo

Fustani i saj me korse ishte i qëndisur me detaje kristal Swarovski, ndërsa këpucët e saj me detaje kristali dhe dorezat pa gishta ishin gjithashtu nga etiketa italiane.

Bebe Rexha, këngëtarja me prejardhje shqiptare, ishte një nga të parat që doli në tapetin e kuq, duke pozuar me një pamje të plotë Barbiecore.

Bebe Rexha

E kompletuar me dorëza të gjata darke, fustani në qafë ishte sa i ëmbël aq edhe seksi.

Pamja Barbie u shtri edhe në flokët e Rexhës, me këngëtaren të veshur me flokët e saj bjonde në një stil të fryrë të frymëzuar nga Farrah Fawcett.

Bebe Rexha

Doja Cat në Atelier Versace

Këngëtarja e “Vegas”, një yll që shëndriti me të zeza, latex që u cilësua Kameleon i vërtetë i mod në tapetin e kuq.

Doja Cat

Fustani me një shpatull paraqiste një siluetë sirene, me Doja që kompletonte pamjen e saj me doreza të ngjashme  një trend në tapetet e sezonit të çmimeve të këtij viti.

Doja Cat

Për flokët e saj, Doja bëri një “do” më të shkurtër, duke e kompletuar look-un e saj me vathë të zi, formë spirale.

Doja Cat

Alisha Gaddis vishet si “Midsommar” në Grammy 2023

Alisha Gaddis e Lucky Diaz dhe Family Jam Band mahniti me një pamje lulesh nga koka te këmbët.

Fustani i bukur i topit ishte i mbuluar me lule të qëndisura që varionin në nuanca nga roza dhe e verdha në vjollcë dhe të bardhë.

Fustani glam ishte i kompletuar me mëngë rozë të zhveshur.

Alisha Gaddis

Dihet se fustani i veshur nga Alisha Gaddis është dizajnuar nga Rachel Burke, një artiste, stiliste dhe shkrimtare që praktikon në Brisbane të Australisë.

Ai njihet për veprat e tij të çuditshme dhe shumëngjyrëshe.

Pavarësisht se sa deja vu ishte fustani i veshur nga Gaddis, fustani fitoi vlerësime dhe u shpall në disa media si një nga fustanet më të mira për shkak të pamjes së tij të bukur

Sa i përket flokëve, Gaddis e la fustanin të fliste dhe i mbajti gjërat të thjeshta me një nyjë të sipërme.

Alisha

Taylor Swift në Roberto Cavalli

Drejtori kreativ i Roberto Cavalli, Fausto Puglisi, i bëri homazhe albumit të fundit të Taylor Swift, Midnight , me këtë fustan mëndafshi me dy pjesë në ngjyrë blu të mesnatës, të qëndisur me mikro-rruaza dhe kristale Swarovski.

Taylor Swift

Swift e kombinoi fustanin me bizhuteritë e Lorraine Schwartz prej më shumë se 3 milionë dollarësh, duke përfshirë një palë vathë në formë qifti, të punuar me më shumë se 136 karat safirë të purpurt natyralë, turmalinë paraiba dhe diamante, dhe e përfundoi pamjen me sandale me platformë nga Giuseppe Zanot.

Jennifer Lopez në Gucci

Një nga prezantueset e hershme të natës, Jennifer Lopez veshi një fustan të tejdukshëm marinë me rrufe luksoze, mëngë me rruaza dhe detaje kristali të veshura nga Gucci, shoqëruar me bizhuteri të larta diamanti dhe safir nga Bulgari, duke përfshirë dy gjerdan Serpenti me bizhuteri të lartë më shumë se 10 karat diamante.

Jennifer Lopez

Kacey Musgraves në Valentino

Në dorë për të nderuar Loretta Lynn gjatë segmentit In Memoriam të së dielës mbrëma, Kacey Musgraves kishte një treshe të tendencave të natës më parë në tapetin e kuq: një pelerinë e harlisur me pupla mbi një jumpsuit, të dyja në një nga ngjyrat e nxehta të natës, rozë, të gjitha nga Pierpaolo.

Kacey Musgraves

Koleksioni Valentino para vjeshtës 2023 i Piccioli. Musgraves e kombinoi pamjen me bizhuteritë e diamantit dhe morganitit nga Nicole Rose Jewelry.

Cardi B në Gaurav Gupta

Couturieri me bazë në Indi, Gaurav Gupta bëri debutimin e tij në Paris në koleksionet e modës së lartë në fund të janarit, dhe Cardi B e vuri re.

Ndër mbërritjet e fundit të së dielës mbrëma, reperi mahniti me një pamje nga koleksioni i modës së lartë të Gupta-s Pranverë 2023, i cili eksploron përsiatjet mbi “qetësinë e zeros” dhe pafundësinë përmes modeleve skulpturore, të veshura, duke përfshirë pamjen e Cardi B në blu elektrike.

Cardi B merr pjesë në ceremoninë e 65-të të çmimeve GRAMMY më 05 shkurt 2023 në Los Angeles, Kaliforni.

Ajo e kombinoi look-un me sandalet e platformës Max të Jimmy Choo. Përpara se të prezantonte çmimin për albumin më të mirë rap (fituesit Kendrick Lamar), ajo ndërroi një bluzë metalike argjendi dhe fund nga arkivat e Paco Rabanne nga Julien Dossena, shoqëruar me bizhuteritë Tiffany & Co.

Adele në Louis Vuitton

Duke i shtuar 15 Grammy-t e saj si fituesja e natës së performancës solo më të mirë pop për “Easy on Me”, Adele veshi një fustan të personalizuar të Louis Vuitton në kadife ngjyrë burgundy me tufa të harlisura matelase mëndafshi dhe pompa kadife ngjyrë burgundy të ngjashme.

Adele

 Ajo e përfundoi look-un me bizhuteritë Tiffany & Co., duke përfshirë vathët e diamantit Schlumberger të vendosur në platin dhe ari të verdhë 18 karatësh.

Sa i përket meshkujve, e zeza duket se është ngjyra e zgjedhur për shfaqjen e këtij viti, me kantautorin  Babyface që ka  zgjedhur një këmishë të zezë me zinxhir dhe pantallona të zeza.

Ai e kompletoi look-un me nuancat e tij firmato dhe me një palë këpucë të zeza, duke i bërë aksesorët me pak bling në formën e një gjerdani vezullues dhe një palë vathë.

Amy Sussman/ Getty Images

Steve Lacy në Saint Laurent

I nominuar për katër Grammy të dielën mbrëma, duke përfshirë albumin më të mirë progresiv R&B për Gemini Rights , Steve Lacy veshi Saint Laurent nga Anthony Vaccarello, duke përfshirë një smoking me dy krahë me katror xhepi SL mëndafshi, karficë diamant i rremë dhe perla Shield, dhe Këpucë bardh e zi të markës Jam dhe syze dielli SL 73.

Steve Lacy në Saint Laurent

Sam Smith në Valentino

Me pelerina dhe pallto dramatike ndër tendencat më të mëdha të natës, Sam Smith – fituesi i natës për performancën më të mirë të dyshes/grupit pop me Kim Petras për “Unholy” zgjodhi pasurinë në një pallto mëndafshi të kuq voluminoz, shoqëruar me një kapelë të sipërme me theks me vello dhe doreza, një pamje me porosi nga Pierpaolo Piccioli për Valentino.

Sam Smith

Piccioli ka veshur edhe balerinët e Petras dhe Smith, të cilët i kanë shoqëruar në tapetin e kuq.

 

 

Shija e redaktorit

Lame: Me intervenimin e NATO-së, UÇK-ja u bë ushtri me...

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, për 24 vjetorin e bombardimeve të NATO-së drejt caqeve serbe ka thënë se Kosova kishte filluar...

Distria Krasniqi e argjendtë në Gjeorgji

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, në kategorinë -52 kg, ka fituar medaljen e argjendtë dhe 700 pikë olimpike në Paris 2024 në Grand Slamin e...

“Radar” me Edita Doli mbledh mbi 50 mijë euro për...

Mbi 50 mijë euro nga telefonatat dhe mjetet e dorëzuara në ambientet e Dukagjinit është shuma që është mbledhur deri tani për Gazmend Malokun,...

Të fundit nga rubrika