Modelet e xhinseve të xhepit të pasmë po rikthehen

Xhinset me zbukurime në xhepat e pasmë kthehen në skenë

Foto ilustrim

Në një manifestim të modës që mbeti i pashmangshëm për sytë e dashamirëve të modës, Balenciaga ka shfaqur një inovacion të këndshëm: xhinset e ngushta me një akcent të veçantë në xhepat e tyre të pasme.

Në skenën e fundit të Paris Fashion Week, kjo shtëpi mode solli një pjesë të shkëlqyer të veshjeve që mahniti praninë me detajet e saj të guximshme.

Përshkrimi i detajuar i këtyre xhinseve të ngushta duhet të nisë me bleached creases që kalojnë poshtë këmbëve, të kombinuar me një çift çizmesh stiletto të zeza që i mbulonin gjunjët.

Por detaji që vërtet dha një përmbysje ishte zbukurimi i xhepave të tyre të pasme. Aty, në pjesën e pasme të xhinseve, shkëlqimi dhe eleganca janë të pajtueshme.

Një logoi “B” u shfaq me një sasi të papritur të rinestonëve, duke shfaqur një stil që nuk ka qenë i pa pare më parë.

Sipas Vogue, kristalet dhe rinestonet u vendosën me një shkëlqim të zjarrtë, përhapur në mënyrë që të shtrihen jashtë xhepave.

Ky detaj i rëndësishëm tregon se xhinset me zbukurime në xhepat e pasme janë duke u rikthyer në skenën e modës.

Shija e redaktorit

Përparësitë e Kosovës si shtet i asocuar në Asamblenë Parlamentare...

Një hap afër anëtarësimit në NATO, kështu së paku po konsiderohet nga politikanët të jetë afruar Kosova, tash që e morri statusin si vend...

Osmani në takim me kryesuesit e KGJK-së dhe KPK-së: Urgjent...

Presidentja Vjosa Osmani priti në takim kryesuesin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës dhe kryesuesin e Këshillit Prokurorial të Kosovës. Ajo ka pritur në takime...

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

Të fundit nga rubrika