Molliqaj – Kurtit: Mos prano, dorëhiqu dhe hajde e kundërshtojmë bashkë në shesh

Kryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Molliqaj, ka kërkuar nga kryeministri Kurti të mos e pranojë propozimin evropian, për të cilin po diskutohet në Ohër të Maqedonisë së Veriut

Kryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Molliqaj, ka kërkuar nga kryeministri Kurti të mos e pranojë propozimin evropian, për të cilin po diskutohet në Ohër të Maqedonisë së Veriut.

Molliqaj ka thënë se “ka alternativë”, duke shtuar se “dorëhiqu dhe hajde e kundërshtojmë bashkë në shesh”.

“Kryeminister mos prano! Ka alternativë. Dorëhiqu dhe hajde e kundërshtojmë bashkë në shesh”, ka shkruar kreu i PSD-së, Dardan Molliqaj.

Ndërkohë, tashmë ka filluar takimi në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me përfaqësuesin e lartë të BE-së për politikë të jashtme Josep Borrell dhe emisarin e BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak.

Takimi i Kurtit vjen pas përfundimit të takimit të Lajçak e Borrell me presidentin serb Vuçiq.

Ndërkaq, takimi trilateral pritet të nisë me fillim nga ora 13:30.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika