Molliqaj për Kurtin: Nuk ka asnjë parim e vlerë që nuk e shkeli

Pas takimit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me biznesmenin Ramiz Kelmendi, ka reaguar Dardan Molliqaj.

I pari i Partisë Socialdemokrate, tha se Ramiz Kelmendi është importuesi më i madh i mallrave nga Serbia dhe se njëkohësisht është edhe tregtari i preferuar i Kurtit.

Molliqaj, tha se nuk ka asnjë parim që Kurti nuk e ka shkelur.

“Ndër të parat takime me biznese, takon tregtarët. Ndër të parët tregtarë, në krye të vendit Ramiz Kelmendi. Një ndër importuesit më të mëdhenj të mallrave të Serbisë në Kosovë. Nuk ka asnjë parim e vlerë që nuk e shkeli Albin Kurti. Veç një po e mban me çdo kusht: besimin se detyra e tij si bartës i historisë justifikon gjithçka”, tha ai.

Ai e ka postuar edhe një shkrim të mëhershëm të Kurtit, ku thoshte se Kelmendi abuzon me të drejtat e punëtorëve.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika