Momentet më të mira në prapaskenë në shfaqjet e modës së pranverës 2023 në Paris

Është koha për të parë më nga afër të gjitha detajet mahnitëse

Acielle StyleDuMonde

Java e modës po zhvillohet në Paris,  dhe aty janë duke marrur pjesë emrat VIP dhe supermodelet kryesore për shfaqjet më të mëdha të javës, duke përfshirë Schiaparelli, Christian Dior, Chanel, Fendi dhe shumë të tjerë.

Këtë sezon Haider Ackermann do të paraqitet si stilisti i fundit i ftuar i Jean Paul Gaultier, ndërsa Casey Cadwallader po e rikthenë Muglerin në pista.

Cilat modele Mugler të viteve 1990 do të shfaqen në shfaqje?

Mënyra e vetme për ta zbuluar është të vazhdoni me galerinë e prapaskenave të Vogue Runway nga shfaqjet e modës së pranverës 2023 në Paris.

Photographed by Acielle/ Style Du Monde
Fotografuar nga Acielle/ Style Du Monde

Spektakli i modës u shfaq plotësisht gjatë Javës së Modës në Paris, me paraqitje të të famshmëve dhe “momente virale” të inskenuara që kërcënonin të shpërqendronin shikuesit tërësisht nga ngjarja kryesore: veshjet.

Në Javën e Modës në Paris, fotografi Acielle shkoi në prapaskenë në shfaqje të shumta, duke kapur veshjet, aksesorët dhe grimin nga këndvështrime që nuk i kishim parë më parë.

Shija e redaktorit

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

“Takimi sekret” Kosovë-Serbi në Zvicër, u mbajt një javë pas...

Përfaqësuesit kosovarë dhe ata serbë kanë zhvilluar “takime sekrete” në Zvicër, lidhur me situatën mes të dyja vendeve. Kështu ka raportuar ditë më parë mediumi...

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Të fundit nga rubrika