“Moslicencimi” nga MKRS-ja, FFK-ja nuk i pret as te martën klubet në takim

Federata e Futbollit të Kosovës nuk i ka pritur në takim klubet vendore të shtunën. Anipse një takim i tillë i ishte premtuar, burime të RTV Dukagjinit mësojnë që klubet nuk u pritën nga askush.

Madje, sipas të njëjtave burime, ato klube nuk do të priten në takim nga FFK-ja edhe të martën, sepse e njëjta federatë ju ka premtuar që gjatë kësaj jave do të kryhet përfundimisht “licencimi”.

RTV Dukagjini po ashtu mëson se kubet që kishin shprehur shqetësimin për “moslicencim” të FFK-së, nga MKRS-ka e mirëpresin lajmin, nëse do të ndodhë një “licencim”  në mënyrë që ti gëzojnë benefitet financiare nga ligji për sponzorizim.

Burime të njëjta treguan se klubet do e mbështesin çdo kërkesë apo vendim të MKRS-së, dhe kërkojnë që sa më shpejtë FFK-ja ti plotësojë kriterat e parapra nga ligji i sportit.

Kujtojmë që kryetar aktual i FFK-së është Agim Ademi, i cili ishte zgjedhur në këtë detyrë në Kuvendin Zgjedhor të 6 prillit, ku nuk u lejua prania e mediave.

Shija e redaktorit

Rama takohet me udhëheqësit e Katarit, i fton ata për...

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka njoftuar se së bashku me Presidenten e vendit, Vjosa Osmani është duke qëndruar në Katar për një vizitë...

Osmani uron Suedinë pasi iu hap rruga për anëtarësim në...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Suedinë pasi asaj iu hap rruga për anëtarësim në NATO, meqë Hungaria miratoi të hënën kandidaturën e...

Osmani takohet me emirin e Katarit, flasin për trajtimin e...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është pritur në takim nga emiri i Katarit, Sheikh Tamim Bin Hamad Al Thani, me të cilin ka biseduar...

Të fundit nga rubrika