Mosmarrëveshjet për largimin e Lekndreaj: Flet basketbollisti

Daniel Lekndreaj ka njoftuar sot largimin nga klubi "KB Peja"

Basketbollisti, Daniel Lekndreaj

Basketbollisti i klubit “KB Peja”, Daniel Lekndreaj pak kohë më parë paralajmëroi largimin nga ky klub për të vazhduar diku tjetër.

Megjithatë reaguan edhe klubi duke deklaruar se ai nuk mund të largohet pasi ka ende kontratë valide.

Lekndreaj gjatë një lidhjeje direkte në emisionin “Pasdita Sportive” me Burim Sejdiun dhe Ardit Lipën në Radio Dukagjini, deklaroi se u është falendërues tifozëve që kanë qenë aty për klubin në ditë të mira dhe të këqija.

Në lidhje me çështjen e kontratës, basketbollisti nuk deshi të deklarohet, duke thënë se këtë do t’ua lërë organeve kompetente.

Në lidhje me shkaqet e largimit Lekndreaj thotë se shumë gjëra kanë ndikuar për t’u marrë ky vendim, duke shtuar se ai gjithmonë e ka dhënë maksimumin dhe nuk e ka kursyer vetën asnjëherë.

Ai thekson se çdoherë ka persona brenda klubit që ta hedhin poshtë klubin, porse ai nuk pranon të flasë me emra.

“Çdoherë është një formë që ty ta hedhë poshtë mundin qe ke bërë aty. Nuk dua të cekë emra se nuk jam unë askush që t’ua cek emrat atyre, por çdokush e njeh vetën, çdokush e njeh tjetrin… Peja, Shqipëria, Kosova janë të vogla, çdo gjë merret vesh”.

Për të ardhmen e tij ende nuk ka një vendim. Ai thotë se do ta shohë mundësinë më të mirë për karrierën e tij.

Së fundmi ai deklaron se i është falënderues Fatmir Gashit që i ka mundësuar marrjen e pasaportës, duke theksuar se ata kanë pasur nevojë për të, e ky ka pasur nevojë për pasaportë, andaj gjithçka ishte reciproke.

Klubi i basketbollit “Peja” kanë deklaruar se Lekndreaj nuk mund të largohet nga klubi pasi ka ende kontratë, dhe mënyra e vetme është pagesa e klauzolës nga dikush tjetër.

Reagimi i Klubit “KB Peja”

Shija e redaktorit

Kosova fiton ndaj Qipros, siguron vendin në Ligën C

Kosova ka shënuar fitore ndaj Qipros me rezultat 5 me 1 në Stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë në kuadër të Grupit 2 në Ligën...

A rrezikon Kosova të ngelet pa punëtorë?

Problemi i ikjes së punëtorëve nuk haset vetëm te personeli mjekësor, por shqetësuese është edhe ikja e fuqisë punëtore të profileve të ndryshme në...

Sa gjenerata duhet të kalojnë që të arrihet marrëveshja në...

“Duhet që dy gjenerata të kalojnë, një veç se ka kaluar”. Kështu kishte deklaruar ish i emëruari i Organizatës së Kombeve të Bashkuara(OKB) si Administrator...

Më të lexuarat

Azemi: Kurti është kryeministër i imi, kurrë nuk kam për...

Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat, Jusuf Azemi ka thënë se një herë të vetme nuk është ftuar një përfaqësues nga sektori...

Mehaj: Oficeri Luan Haradinaj ka diplomuar në SHBA për Inteligjencë...

  Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka njoftuar se Ushtrisë së Kosovës(FSK), i është shtuar dhe një Oficer i diplomuar në Military Intelligence Basic Officer...

Mushkolaj: Pezullimi i grevës nga SBAShK-u, vetëm zgjidhje për të...

Analisti Imer Mushkolaj sa i përket paralajmërimeve të SBAShK-ut për pezullim të grevës dhe që mësimi pritet të fillojë më tre tetor, ka thënë...

Të fundit nga rubrika