Mot me diell dhe vranësira

Ditën e hënë të 14 nëntorit është parashikuar të mbajë mot me diell dhe vranësira. Temperaturat minimale do të arrijnë deri në 4 gradë Celsius ndërsa ato maksimale deri në 17 gradë Celsius

Foto ilustrim

Të hënën e 14 nëntorit në Kosovë parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakëta.

Në orët e mëngjesit mund të ketë vranësira të ulëta apo mjegull nëpër lugina dhe ultësira.

Era pritet të fryejë në drejtime të ndryshme me shpejtësi 4 deri në 18 km/h.

Temperaturat minimale do të sillen prej 1 deri në 4 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale do të luhaten prej 14 deri në 17 gradë Celsius, njofton Meteo Kosova.

Ndryshe gjatë vikendit koha ishte e qëndrueshme ndërsa kohë pas kohe kishte edhe vranësira dhe reshje shiu, ndërsa në zonat malore kishte edhe borë.

Shija e redaktorit

Përparësitë e Kosovës si shtet i asocuar në Asamblenë Parlamentare...

Një hap afër anëtarësimit në NATO, kështu së paku po konsiderohet nga politikanët të jetë afruar Kosova, tash që e morri statusin si vend...

Osmani në takim me kryesuesit e KGJK-së dhe KPK-së: Urgjent...

Presidentja Vjosa Osmani priti në takim kryesuesin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës dhe kryesuesin e Këshillit Prokurorial të Kosovës. Ajo ka pritur në takime...

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

Të fundit nga rubrika