Mot me diell, vranësira dhe reshje shiu

Ditën e shtunë të 5 nëntorit është parashikuar të mbajë mot me vranësira, intervale me diell dhe reshje shiu. Temperaturat minimale do të arrijnë deri në 10 gradë Celsius ndërsa ato maksimale deri në 18 gradë Celsius

Foto ilustrim

Të shtunën e 5 nëntorit në Kosovë do të mbajë mot me vranësira dhe intervale të shkurta me diell, kohë pas kohe pritet të ketë edhe reshje shiu.

Ka mundësi të ketë edhe ndonjë shkarkesë elektrike.

Era pritet të fryjë kryesisht nga kuadrati i juglindjes e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme me shpejtësi prej 15 deri në 43 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8 dhe 10 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale do të sillen prej 16 deri në 18 gradë Celsius, njofton Meteo Kosova.

Ndryshe moti gjatë javës së kaluar ishte kryesisht me vranësira dhe intervale kohore me diell.

Temperaturat minimale kanë lëvizur mes 4 dhe 9 gradë Celsius ndërsa ato maksimale prej 15 deri në 22 gradë Celsius.

Shija e redaktorit

Përparësitë e Kosovës si shtet i asocuar në Asamblenë Parlamentare...

Një hap afër anëtarësimit në NATO, kështu së paku po konsiderohet nga politikanët të jetë afruar Kosova, tash që e morri statusin si vend...

Osmani në takim me kryesuesit e KGJK-së dhe KPK-së: Urgjent...

Presidentja Vjosa Osmani priti në takim kryesuesin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës dhe kryesuesin e Këshillit Prokurorial të Kosovës. Ajo ka pritur në takime...

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

Të fundit nga rubrika