MPJD emëron disa diplomatë të rinj në disa shtete

Portali Dukagjini sipas burimeve të veta brenda MPJD-së ka mësuar se kjo ministri i ka emëruar disa diplomatë të rinj. Gjithnjë sipas këtyre burimeve, përveç emrave të diplomatëve të rinj portali Dukagjini ka kuptuar se ku do të shërbejnë këta diplomat

MPJD

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës i ka emëruar 13 diplomatë të rinj në disa shtete të botës.

Portali Dukagjini i ka mësuar edhe emrat e atyre që do të fillojnë punën në kuadër të MPJD-së, si staf diplomatik nëpër ambasada dhe konsullatat e Kosovës.

Sipas burimeve, ata janë:

Blerta Ademi në Berlin,

Valmira Thaqi në Londër,

Gulsen Bylykbashi në Lisbonë,

Saranda Osmani në Hamburg,

Albulena Haziri-Korqa në Hamburg,

Mirsada Voca në Dyseldorf,

Diana Cakolli në Bruksel,

Zana Mehmetaj në Bruksel,

Melhin Mahmuti në Abu Dhabi,

Elmaze Pireva në Lublanë,

Burim Susuri në Tiranë,

Afrim Deliu në Mynhen,

Arjeta Gallapeni në Cyrih.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika