Mrekullitë dhe thesaret e Shqipërisë tashmë pjesë e BBC World News

Mrekullitë e Shqipërisë tashmë do të shihen nga shikues të shumtë, kjo falë një spoti të përgatitur nga gazetarja Bettany Huges, e cila po shfaq bukuritë dhe mrekullitë e tokave shqiptare në BBC World News

Ilustrim

Mrekullitë dhe thesaret e Shqipërisë, tashmë do të jenë pjesë e një prej emisioneve më të famshme që e shikojnë miliarda njerëz, bëhet fjalë për emisionet e BBC-së.

Një lajm i tillë u bë i ditur nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Ai përmes një postimi në llogarinë e tij në rrjetin social Facebook, ka bërë të ditur spotin e një prej emisioneve më të famshme në botë të BBC World News, mbi thesaret e Shqipërisë turistike.

“Me kënaqësinë e veçantë të spotit publicitar të një prej emisioneve më të famshme në botë mbi thesaret e tokës, i cili ka një audiencë gjysmë miliardë shikues në vit, e më 21-22 janar shfaq ‘Mrekullitë e Shqipërisë’ në kanalin BBC WORLD NEWS, diçka e paimagjinueshme deri kur Shqipëria Turistike nisi të marrë formën që po i japim vit pas viti, ju uroj një fundjavë të qetë”, ka shkruar Rama.

Ndryshe, në videon e publikuar nga Rama, shihet gazetarja e BBC-së, Bettany Huges, e cila ka ardhur në Shqipëri për të realizuar spotin. Ajo në video ka thënë se Shqipëria është vend i mrekullueshëm dhe tokë enigmatike.

Shija e redaktorit

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Më të lexuarat

Në Kuvendin e Serbisë kërkohet mbyllja e kufijve për kosovarët që...

Slavisha Ristiq, anëtari i Komisionit Parlamentar për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, ka kërkuar që të mos u lejohet hyrja në Serbi, kosovarëve që...

WhatsApp lëshon përditësimin e ri  për t’i lejuar njerëzit të...

WhatsApp ka lansuar një përditësim të madh të ri për t'i lejuar njerëzit të bisedojnë edhe në mes të mbylljeve të internetit. WhatsApp ka lansuar...

IKD: Shteti ka dështuar në rastin “Kobra”

Instituti i Kosovës për Drejtësi ka thënë se rasti “Kobra” paraqet një shembull të dështimit të sistemit të drejtësisë, i cili, sipas tyre, ka...

Të fundit nga rubrika