Muhaxheri: Siç e ka përbirë Haradinaj bretkosën e demarkacionit, ashtu edhe Kurti do ta përbijë atë të Asociacionit

“Tash kanë ardhë në pushtet. Siç e ka përbirë ai bretkosën e demarkacionit, këtij tjetri do t´i bjerë të përbijë bretkosën e Asociacionit. Vetëm varët se sa ka me qenë e madhe dhe qysh ka me përbi, me apo pa ujë”, ka thënë Muhaxheri në “Blic InterView” me Astrit Gashin

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri, ka thënë se kryeministri Albin Kurti do ta “përbijë bretkosë” e Asociacionit siç e ka “përbirë” atë të demarkacionit kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj.

Sipas tij, Haradinaj dhe Kurti kanë pasur dy çështje të përbashkëta, të cilat i kanë bashkuara ata në opozitë dhe për të cilat kanë qenë në gjendje të djegin vendin për të arritur në pushtet.

“Tash kanë ardh në pushtet. Sic e ka përbirë ai bretkosën e demarkacionit, këtij tjetri do t´i bjerë të përbijë bretkosën e Asociacionit. Vetëm varët se sa ka me qenë e madhe dhe qysh ka me përbi, me apo pa ujë”, ka thënë Muhaxheri në “Blic InterView” me Astrit Gashin.

Muhaxheri theksoi se VV-ja dhe AAK-ja që nga viti 2016 e kanë dëmtuar vendin me tema fiktive, me asociacion dhe demarkacion, të cilat i kanë shndërruar në çështje për të mobilizuar masat.

“Ata si kanë ardhur në pushtet e kanë nënshkruar demarkacionin. E kanë ditur se nuk lëviz për asnjë centimetër kufiri me Malin e Zi. I kanë pasur të gjitha dokumentet ende pa ardhur në pushtet, këtu në Kuvend e kanë pasur origjinalin e gjendjes kadastrale me Malin e Zi. Kanë qenë saktë të informuar, por e kanë bërë agjendë politike. Mandej këto agjenda fiktive i marrin në qafë popujt edhe qeveritë për të ardhmen. Prej se ka kalu demarkacioni, askush nuk është marrë më me atë çështje. E njëjta gjë do të ndodhë edhe me Asociacionin. Në momentin kur të votohet nga kjo Qeveri ose qeveria tjetër, Asociacioni do të jetë çështje e tejkaluar”, ka shtuar ai.

Shija e redaktorit

Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që...

Një projekt përrallor ka nisur të realizohet në Shëngjin. Ai po realizohet nga Dukagjini Resort, ku plani fillestar është për ndërtimin e disa objekteve e...

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Të fundit nga rubrika