Mungesa e karburantit në Kiev

Janë mbyllur disa pika të karburantit në kryeqytetin e Ukrainës, në Kiev, si shkak i kësaj shihet të jetë mungesa e karburantit.

Ilustrim

Radhët e gjata shihen në ato pika të cilat janë ende të hapura, ku pritja për karburant zgjat të paktën një orë, transmeton CNN.

“Kjo nuk është normale. Kaloj më shumë kohë duke menduar se si të gjej karburant, sesa shpenzoj duke u përpjekur të gjej klientë”, tha një shofer taksie, për CNN.

“Ka më pak njerëz në Kiev se më parë, aq më pak klientë për taksinë time” shtoi ai.

Mungesa e karburantit, përveç kufizimit të udhëtimit, po ndikon edhe tek pronarët e bizneseve lokale, të cilët përpiqen të mbajnë kompanitë e tyre.

“Ne kemi nevojë për naftë, për prodhimin, dhe benzinën ​​për dërgesat tona. Të dyja janë një problem për momentin,” tha pronari i një biznesi në Kiev.

Shija e redaktorit

111 vjet që nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 111 vjet më parë në Vlorë, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën pavarësinë e shtetit shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të...

Presidentja Osmani udhëton për në Tiranë, merr pjesë në Samitin...

Presidentja e Kosovës, me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka udhëtuar për në Tiranë ku do të marrë pjesë në Samitin III...

“Revolta shqiptare ndaj osmanëve”, botimi i “The Spectator” më 1880...

Në një artikull të publikuar në revistën britanike, “The Spectator”, më 15 maj 1880, rrëfehet historia e një revolte shqiptare dhe shfaq vështirësinë që...

Të fundit nga rubrika