Mungesa e karburantit në Kiev

Janë mbyllur disa pika të karburantit në kryeqytetin e Ukrainës, në Kiev, si shkak i kësaj shihet të jetë mungesa e karburantit.

Ilustrim

Radhët e gjata shihen në ato pika të cilat janë ende të hapura, ku pritja për karburant zgjat të paktën një orë, transmeton CNN.

“Kjo nuk është normale. Kaloj më shumë kohë duke menduar se si të gjej karburant, sesa shpenzoj duke u përpjekur të gjej klientë”, tha një shofer taksie, për CNN.

“Ka më pak njerëz në Kiev se më parë, aq më pak klientë për taksinë time” shtoi ai.

Mungesa e karburantit, përveç kufizimit të udhëtimit, po ndikon edhe tek pronarët e bizneseve lokale, të cilët përpiqen të mbajnë kompanitë e tyre.

“Ne kemi nevojë për naftë, për prodhimin, dhe benzinën ​​për dërgesat tona. Të dyja janë një problem për momentin,” tha pronari i një biznesi në Kiev.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika