Mungesa e kushteve, Kryeziu nga DnV vlerëson se procesi i votimit është dashur të shtyhej

Ismet Kryeziu, nga rrjeti i organizatave joqeveritare Demokracia në Veprim (DnV), ka kritikuar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve për vonesa në riorganizimin dhe caktimin e qendrave të votimit

Ismet Kryeziu, nga rrjeti i organizatave joqeveritare Demokracia në Veprim (DnV), ka kritikuar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve për vonesa në riorganizimin dhe caktimin e qendrave të votimit, duke vlerësuar se procesi i sotëm është dashur të shtyhet.

Sipas tij, nuk ka kushte për mbajtjen e procesit në këto hapësira.

Kryeziu vlerësoi se votimi është dashur të shtyhet.

Ndërkaq, në qendrën e votimit në Leposaviq është raportuar për kushte të vështira duke u përballur me mungesën e ngrohjes dhe të ndriçimit.

Për t’i shkarkuar kryetarët, duhet votuar 50 për qind plus një votues, që procesi të rezultojë i suksesshëm dhe të mbahen zgjedhje të jashtëzakonshme.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika