Munishi: Familja e Xhakës ka qenë në presion të madh

Trajneri i njohur, Ismet Munishi

I ftuar në emisionin “Dueli Botëror”, trajneri i njohur Ismet Munishi ka treguar që familja e Granit Xhakës ka qenë në presion të madh para ndeshjes ndaj Serbisë.

Munishi tha se “familja e Xhakës ka qenë në presion të madh para ndeshjes ndaj Serbisë. Axha i tij më tha se ka fjetur vetëm nga dy orë në ditë. Secili le ta mendojë për vete nëse e ka djalin që duhët me u përballë me preison të madh psiqik.Presion nga FIFA, presion nga Serbia. Secili e kemi ditë që ka me pasë provokime dhe jemi mundu sa më shumë mesazhe me u përmbajtë”.

Teksa, shtoi “më besoni që ata janë të rraspakitur edhe si familje, tash kryhet krejtë kjo dhe ngrihet dikush e flet, kjo është e lodhshme”.

Kjo është nata e 16- të e emisionit “Dueli Botëror” i cili do zgjasë deri në në finalen e madhe të Kupës së Botës.

Edhe në netët në vazhdim do të ketë të ftuar të ndryshëm nga bota e sportit dhe jo vetëm, të cilët në fokus kryesor do ta kenë diskutimin për Kampionatin Botëror.

Analizat

Një fitore e Messit në finalen e Botërorit apo një...

Argjentina luan me Francën në finalen e së dielës, duke filluar nga ora 16:00, në stadiumin Lusail. Messi, 35 vjeç, ka fituar shtatë çmime rekord...

Gjashtë lojtarët që kanë dominuar në Kupën e Botës

Argjentina përballet me Francën në finalen e Kupës së Botës këtë të diel, me Lionel Messi dhe Kylian Mbappe që frymëzuan kombin e tyre...

Argjentina e frymëzuar nga himni i Kupës së Botës “Muchachos,...

Nëse e keni parë Argjentinën në këtë Botëror, atëherë edhe do ta keni dëgjuar këngën e nisur nga një tifoz, e cila u bë...

Stadiumet

Stadiumi Ahmad bin Ali

Karakteristika më e habitshme e stadiumit është një fasadë e ndezur, e përbërë nga modele që karakterizojnë aspekte të ndryshme të vendit: rëndësinë e...

Stadiumi Al Bayt

Stadiumi e ka marrë emrin nga 'bajt al sha'ar' – të cilat ishin tenda të përdorura historikisht nga popujt nomadë në Katar dhe në...

Stadiumi Al Janoub

Dizajni është frymëzuar nga velat e varkave tradicionale Dhow, në nder të së kaluarës detare të Al Wakrah. Një sistem inovativ ftohjeje dhe çati e...

Të fundit nga rubrika