Murati e Hoti polemizojnë për privatizimet e terminaleve doganore

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka polemizuar me deputetin e LDK-së, Avdullah Hoti, në lidhje me terminalet doganore

Ministri i Financave, Hekuran Murati dhe deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka reaguar ndaj shkrimit të deputetit të LDK-së, Avdullah Hoti, i cili kishe shkruar se shtetëzimi i terminaleve doganore ka bërë që shpenzimet e tyre të paguhen nga qytetarët përmes taksave.

Hoti ka thënë se me 9.1 milionë euro të ndara për terminalet doganore, do të ndërtoheshin 20 çerdhe për fëmijë.

Në kundërpërgjigje ndaj tij, Murati ka shkruar “ Le ta pyet dikush deputetin Hoti se, sa çerdhe i patën ndërtu me paratë që i paskan kursy nga privatizimi terminaleve gjatë kohës sa ky me partinë e tij kanë qenë në qeverisje”.

Tutje Murati, ka shkruar se Qeveria e Kurtit, po i shtetëzon edhe çerdhet edhe terminalet, kurse qeveritë e kaluara sipas tij nuk e kanë bërë as njërën as tjetrën.

“U desh të vinte Qeveria jonë, që të alokohej edhe stafi prej 243 personave për të funksionalizuar çerdhet që kishin mbetur të pafunksionalizuara nëpër komuna”, ka shkruar Murati.

Shija e redaktorit

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

“Nëntori i Ftohtë” i regjisor Ismet Sijarina, nga tash e...

Filmi i metrazhit të gjatë artistik “Nëntor i ftohtë” me regjisor Ismet Sijarina, është bërë pjesë e Netflix International, shërbimit të transmetimit të shfaqjeve...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

Gruaja që u keqtrajtua tash është në gjendje të mirë

Zhaneta Nura, vajza e gruas e cila u maltretua fizikisht dhe psiqikisht nga një infermiere, tash është mirë dhe është qetësuar. Nura këtë e tha...

Vrasja në QKUK: Gruaja e vrarë ishte shtatzënë, u qëllua...

Gruaja shtatzënë e cila ka humbur jetën, është qëlluar me armë zjarri nga një person i cili dyshohet se është burri i saj. Kështu...

Të fundit nga rubrika