Murati-Krasniqit: Ju po tregoni se qëllimi juaj ka qenë të nënshtrohet qeveria

Ministri i Financave, Hekuran Murati

Ministri i Financave, Hekuran Murati, duke iu referuar fjalimit të Memli Krasniqit se kryeministri po mundohet të tregohet i panënshtruar në situatën me grevat, i është drejtuar deputetit të PDK-së, Krasniqi, “A ka qenë qëllimi juaj të nënshtrohet qeveria?”.

Ai ka pyetur se cili është mekanizmi i radhës që do të përdoret për gjunjëzimin e qeverisë, pasi siç thotë ai qeveria vazhdon punën dhe e ka mandatin më të fortë se çdo qeveri më përpara.

Ndërsa për mungesë të investimeve kapitale që i ka përmendur deputeti i LDK-së, Besian Mustafa, ai ka thënë se nëse janë parti opozitare aq të forta atëherë le t’i bëjnë ata.

“Kemi një dimër të vështirë para nesh, tre muaj shpenzime për t’u përballur me krizën më të madhe, nuk konsideroj që është lluks”.

Ndërsa, si replikë ndaj deputetit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili kishte thënë se nuk ka pasur rritje të pagave që nga viti 2018, Murati u shpreh, “Pyetja ime ishte sa janë rritur pagat në vitin 2018?”.Shija e redaktorit

Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit...

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të...

Fotografia familjare e Samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit në Tiranë për Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, kanë realizuar "fotografinë familjare" në ambientet e Hotel Marriott,...

Çfarë do t’i sjellin Kosovës ujditë në samitin e BE-së...

Të martën e 6 dhjetorit, samiti në Tiranë do të jetë i pari midis Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor që zhvillohet në territorin e...

Më të lexuarat

Rama polemikë me politikanin zviceran: Akuza për trafikim organesh është...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka pasur një polemikë me politikanin zviceran Damien Cottier, i cili i tha kryeministrit të Shqipërisë, se fjalimi...

Aktorja që publikoi videon: Për personat përgjegjës ishte si lojë,...

Aktorja Kaltrinë Zeneli ka treguar historinë e publikimit të videos që bëri bujë të mërkurën, aty ku shihej një e moshuar gjersa keqtrajtohej nga...

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Të fundit nga rubrika