Murati në takim me homologun nga Armenia, dakordohen për thellim të bashkëpunimit

Ministri i Financave, Hekuran Murati, është pritur në takim nga homologu i tij nga Armenia, ministri i Financave, Vahe Hovhannisyan. Në takim, palët janë dakorduar për thellim të bashkëpunimit mes të dy shteteve

Pamje nga takim

Gjatë qëndrimit të tij në Armeni, ministri i Financave, Hekuran Murati, është pritur në takim nga ministri i Financave të Armenisë, Vahe Hovhannisyan.

Në këtë takim është diskutuar për mundësitë e bashkëpunimit ekonomik, thellimin e raporteve mes të dyja vendeve dhe mundësinë e organizimit të vizitave të ndërsjella të delegacioneve biznesore.

“Gjithashtu, ministri Murati shfrytëzoi rastin të falënderojë ministrin Hovhannisyan për mbështetjen e ofruar nga Armenia në procesin e anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës”, thuhet në njoftim.

Në përfundim të takimit, palët janë dakorduar për thellim të bashkëpunimit përmes shkëmbimit të njohurive dhe praktikave më të mira të të dyja shteteve.

Shija e redaktorit

Aksioni i Policisë në veri, konfiskohen rreth 74 milionë dinarë

Policia e Kosovës ka shpalosur detaje shtesë lidhur me aksionin e zhvilluar gjatë ditës së sotme në veri të vendit. Sipas njoftimit të Policisë së...

Melinda Ademi publikon projektin e ri “Kiss me”

Këngëtarja e njohur, Melinda Ademi, ka publikuar projektin e saj më të ri me titullin “Kiss Me”. Kënga e publikuar është me melodi dhe tekst...

Dafina dhe Ylli vazhdojnë t’i “trazojnë ujërat”, pozojnë me...

Këngëtarja e njohur, Dafina Zeqiri, sot ka kapur vëmendjen e të gjithëve me postimin e saj të fundit në rrjetin social "Instagram". "Duar të bashkuara"...

Të fundit nga rubrika