Murati takon Zv. Ndihmës Sekretarin e Departamentit të Thesarit në SHBA

Në takim është diskutuar për mundësi të reja të bashkëpunimit mes dy vendeve

Hekuran Murati dhe Larry McDonald

Ministri i Financave Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati e ka takuar Larry McDonald, Zv. Ndihmës Sekretar të Departamentit të Thesarit në SHBA.

Përmes një postimi në Facebook, Murati ka deklaruar se e ka njoftuar atë, siç ka thënë, për menaxhimin e suksesshëm të pandemisë si dhe për masat e ndërmarra për ringjalljen ekonomike të vendit, e që, sipas tij, kanë rezultuar me rritje ekonomike mbi 10%.

“Z. McDonald na përgëzoi për punën dhe arritjet e deritanishme, duke vënë theksin edhe te Bonot e Diasporës si një mundësi e mirë për orientim të investimeve nga mërgata drejt projekteve zhvillimore”, thuhet në njoftim.

Sipas Ministrit të Financave, takimi është përmbyllur “me diskutimet për thellim të bashkëpunimit dhe me një vizitë në dhomën e Thesarit, e cila dikur kishte shërbyer si hapësirë ku qytetarët mund të vinin fizikisht për të blerë bono thesari”.

Shija e redaktorit

111 vjet që nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 111 vjet më parë në Vlorë, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën pavarësinë e shtetit shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të...

Presidentja Osmani udhëton për në Tiranë, merr pjesë në Samitin...

Presidentja e Kosovës, me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka udhëtuar për në Tiranë ku do të marrë pjesë në Samitin III...

“Revolta shqiptare ndaj osmanëve”, botimi i “The Spectator” më 1880...

Në një artikull të publikuar në revistën britanike, “The Spectator”, më 15 maj 1880, rrëfehet historia e një revolte shqiptare dhe shfaq vështirësinë që...

Të fundit nga rubrika