Murati thotë se tri ligjet e dërguara nga opozita në Kushtetuese po mbahen “të bllokuara në emër të interesit publik”

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka kritikuar Gjykatën Kushtetuese për ligjet që po mbahen “të bllokuara”, në emër të “interesit publik”

Ministri i Financave, Hekuran Murati

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka kritikuar Gjykatën Kushtetuese për ligjet që po mbahen “të bllokuara”.

Të njëjtat po pengohen në emër të “interesit publik”, shkruan ministri i këtij dikasteri në një postim në Facebook.

Ai ka renditur tri ligjet të cilat janë dërguar në Gjykatën Kushtetuese nga partitë opozitare, PDK-ja, LDK-ja dhe AAK-ja.

Një ndër to është edhe ligji për pagën minimale.

“Ligjet që po mbahen të bllokuara nga Gjykata Kushtetuese në emër të “interesit publik”: Ligji për çmimet tavan (dërguar nga LDK), Ligji për pagën minimale (dërguar nga AAK), Ligji për faljen e tatimit në pronë (dërguar nga PDK).

Shija e redaktorit

Kongresmenja amerikane: Çdo agresion ndaj Kosovës përbën kërcënim për sigurinë...

Lisa McClain, anëtare e Komitetit për Arsimin dhe Punën në Dhomën e Përfaqësuesve në Michigan të ShBA-së, ka thënë se Kosova që moti është...

The Guardian: Zyrtarët amerikanë u bindën nga provat e Qeverisë...

Sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit, më 24 shtator të këtij viti, e ka marrë edhe vëmendjen ndërkombëtare. Së fundmi, gazeta prestigjioze britanike “The Guardian”,...

Anton Cena me tre medalje, dy të arta dhe një...

Anton Cena, garues nga Kosova për Lojërat e 11-të për Policë, Doganierë dhe Zjarrfikës, ka arritur t'i fitojë tri medalje, dy të arta dhe...

Të fundit nga rubrika