Mushkolaj: Kurti dhe Krasniqi u dakorduan sonte për datën e zgjedhjeve

Takimi i sotit është rezultat i plotë takimeve dhe bisedave jopublike që kanë ndodhur javëve të fundit mes PDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Nuk është diçka e befasishme kur Krasniqi ka pranuar ftesën, si kryetar i Partisë më të madhe opozitare, që ka më së shumti vota që do të mund të kryenin punë për shpërbë Kuvendin. Përpos që është fillimi i fushatës zgjedhore për zgjedhje tjera pavarësisht që nuk u përmend data, besoj që është marrë vesh edhe për data", kështu u shpreh Analisti, Imer Mushkolaj lidhur me 'darkën e punës' mes Kurtit e Krasniqit

Analisti Imer Mushkolaj ka deklaruar se takimi i kryeministrit Albin Kurti me kreun e Partisë Demokratike të Kosovës [PDK], Memli Krasniqi, është fillim i fushatës zgjedhore për zgjedhjet e ardhshme.

Mushkolaj ndër të tjera tha se gjatë takimit mes Kurtit e Krasniqit është vendosur edhe data e zgjedhjeve, por që nuk e bën publike atë sonte.

“Takimi i sotit është rezultat i plotë takimeve dhe bisedave jopublike që kanë ndodhur javëve të fundit mes PDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Nuk është diçka e befasishme kur Krasniqi ka pranuar ftesën, si kryetar i Partisë më të madhe opozitare, që ka më së shumti vota që do të mund të kryenin punë për shpërbë Kuvendin. Përpos që është fillimi i fushatës zgjedhore për zgjedhje tjera, pavarësisht që nuk u përmend data, besoj që është marrë vesh edhe për data”, u shpreh Mushkolaj.

 

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika