Mushkolaj i ashpër me VV-në: S’ka shpresë në këtë vend, njerëzit po ikin për shkakun tuaj

Analisti politik, Imer Mushkolaj, e ka kritikuar ashpër qeverisjen dyvjeçare të Lëvizjes Vetëvendosje.

Mushkolaj në Debat Plus, ka thënë se është e turpshme që ende paga minimale nuk është rritur siç është premtuar.

“Hala e keni lënë pagën minimale 130 deri 170 euro, nëse ju më thoni që jo një familje, por një person mundet të jetojë me 130 euro, atëherë është problematike. Kur e keni propozuar, që sa është kjo punë?”, ka thënë ai.

Mushkolaj tha se për shkak të qeverisjes së VV-së, njerëzit janë duke ikur nga vendi çdo ditë e më shumë.

“Vetëm shpresë nuk ka në këtë vend, njerëzit janë duke ikur çdo ditë e më shumë. Jo vetëm ata që janë të papunë, por edhe ata që e kanë një punë solide, po ikin me familje. Ata nuk po ikin prej meje, por prej jush”, ka thënë ai.

Shija e redaktorit

Tenori Ramë Lahaj do të sjellë në Kosovë yjet e...

Festivali “RLIOF” në edicionin e tretë do të sjellë në Prishtinë yjet e operës botërore, këtë e ka bërë të ditur tenori me famë...

Ricky Martin dhe Enrique Iglesias do të performojnë në Tiranë

Këngëtarët e njohur, Ricky Martin dhe Enrique Iglesias, do të performojnë në Tiranë, këtë e ka bërë të ditur kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Enrique...

Osmani e dekoron shkrimtarin Ismail Kadare me urdhrin “Hasan Prishtina”

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani e ka dekoruar shkrimtarin Ismail Kadare me urdhrin “Hasan Prishtina”. Osmani ka thënë se me veprat shkrimtari Kadare...

Të fundit nga rubrika