Mushkolaj: Ministrja e Ekonomisë më tingëllon si parashikuese e motit

Analisti, Mushkolaj ka thënë se akoma nuk dihet se si planifikon Qeveria e Kosovës të kalojë dimrin e vështirë që paralajmërohet. Ai ka krahasuar shprehjen e Ministres Rizvanolli dhe mungesën e ndihmës së Qeverisë së Kosovës krahas asaj që do të realizonin qeveritë e vendeve në Evropë

Imer Mushkolaj, analist

Analisti, Imer Mushkolaj ka thënë se Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli i tingëllon sikurse një parashikuese e motit.

I ftuar në Debat Plus të RTV Dukagjni, Mushkolaj ka thënë se qeveritë e tjera nëpër Evropë ofrojnë subvencionim në momentin kur thonë se duhet izoluar shtëpijat.

“Ministrja e Ekonomisë më tingëllon si parashikuese e motit, për me ditë a është dimri i vështirë, hi e lypi parashikimin më të mirë në Google, cilido qoftë, më i miri në botë dhe e marrim vesh. Po na thotë se është mirë me i izolu shpijat, thua ti se nuk e dinë qytetarët e Kosovës se është mire me i izolu shtëpijat”, ka deklaruar Mushkolaj.

Ndër të tjera, ai ka theksuar se akoma nuk dihet se si planifikon Qeveria e Kosovës të kalojë dimrin e vështirë që paralajmërohet.

“Nuk e dimë si do kalohet dimri, nuk e dimë qysh do të sigurohet rryma, nuk e dimë a ka negociata qeveria me ndonjë furnizues”, ka theksuar Mushkolaj gjersa thotë se e vetmja gjë që di janë fjalët e Ministres për të izoluar shtëpijat dhe njëherit, edhe se qytetarëve po u vështirësohet jeta.

Për keqmenaxhimin e krizës energjetike është pajtuar edhe ish-kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti. Ai ka theksuar se nuk ka parë ndonjë përgatitje nga ana e kësaj të fundit për thellimin e mëtejmë të saj.

Shija e redaktorit

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Kardiologu Çelaj për vdekjen e 17-vjeçarit në fushë: Ne e...

Kardiologu Sulejman Çelaj ka folur për rastin e vdekjes së futbollistit të ‘Trepçës 89, Erion Kajtazi. https://www.dukagjini.com/nderron-jete-ne-fushe-futbollisti-17-vjecar-erion-kajtazi/ Përmes një lidhje direkte në emisionin “Dueli Botëror” në...

FIFA nis procedurë disiplinore ndaj Serbisë, por jo edhe ndaj...

FIFA ka iniciuar procedurë disiplinore kundër Federatës së Futbollit të Serbisë. Kështu ka bërë të ditur shtëpia botërore e futbollit, të hënën e pesë dhjetorit,...

Të fundit nga rubrika