Mushkolaj: Nuk kemi ende sqarim prej dy muajsh se pse nuk kemi ministër të Shëndetësisë

Amalisti politik, Imer Mushkolaj ka thënë se "është shumë shqetësues reagimi i zyrtarëve qeveritar apo partiak, “të cilet përpiqen neve qyetarëve të na mbushin mendjrn që kryeminsitri Kurti nuk ka ndërruar”

Analisti politik, Imer Mushkolaj

Analisti politik, Imer Mushkolaj, i ftuar në emsionon “Debat Plus” ka thënë se është shumë shqetësues reagimi i zyrtarëve qeveritar apo partiak, “të cilet përpiqen neve qyetarëve të na mbushin mendjen që kryeminsitri Kurti nuk ka ndërruar”.

“Në nuk kemi asnjë sqarim, nuk kemi sqarim se pse prej dy muajsh nuk kemi ministër të Shëndetësisë, nësr nuk e gjejnë njeriun e duhur atëherë le të tregojnë që nuk janë duke e gjetur një profesionist”.

Mushkolaj ka shtuar se prioritet që Lëvizja Vëtëvëndosja ka thënë së i kanë para ardhjes në qeveri, dukë përfshirë arsimin, shëndetësinë dhe sundimin e ligjit nuk qëndrojnë ende.

“Nëse dikasterin me më së shumti probleme e lë pa ministër prej dy muajsh pa dhënë asnjë arsye të vetme, unë nuk di se si të shpjegoj këtë situatë”, ka thënë tutje ai.

Mushkolaj ka potencuar se ushtruesja e detyrës së ministres së Shëndetësisë “bën vetëm vizita, thuajse ky është problemi më i madh që kemi”. Tutje ai shtoi se nuk është kundër këtyre vizitave por sipas tij, “jemi lodh me këto vizita prej disa vitesh”.

Shija e redaktorit

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

“Takimi sekret” Kosovë-Serbi në Zvicër, u mbajt një javë pas...

Përfaqësuesit kosovarë dhe ata serbë kanë zhvilluar “takime sekrete” në Zvicër, lidhur me situatën mes të dyja vendeve. Kështu ka raportuar ditë më parë mediumi...

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Të fundit nga rubrika