Mushkolaj për audioincizimet e Kusarit me Radoçiqin: Të mbahet në debatin publik për ta nxjerrë atë dyfytyrësinë Vetëvendosje

Analisti Imer Mushkolaj ka folur për audioincizimet ku Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka biseduar me Milan Radojçiqin, i cili është krimineli i kërkuar nga Policia e Kosovës. Mushkolaj thotë se këto përgjime u harruan dhe duhet t'i shpërndahen në debatin publik për ta nxjerrë në pah dyfytyrësinë e Lëvizjes Vetëvendosje

Analisti, Imer Mushkolaj, ka folur për audioincizimet ku Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka folur me kriminelin e kërkuar nga Policia e Kosovës, Milan Radojçiqin. Ku ka thënë se këto përgjime u harruan.

Por sipas tij u “është dashur që të mbahet në debatin publik për ta nxjerrë atë dyfytyrësinë Lëvizjes Vetëvendosje, ku vazhdimisht në njërën anë ku ka thënë se ky është kriminel kontrabandist ata që janë takuar me të janë demonizuar janë sharë, fyer, kritikuar në anë tjerë shefja e GP të LVV-së bisedon me Radojçiqin” .

“Ato që u publikuan përgjimet e Mimoza Kusarit-Lila e të cilat ishin si shkas për atë që ndodhi në Kuvendin e Kosovës, në një farë forme sikurse u mbyllen sikur ajo fjala që është gjithçka harrohet për 3 ditë, u harruar. E kësaj i vonojë kapak dhe dështim i asaj protestë e cila organizuar për këtë çështje”, ka thënë Mushkolaj.

Sipas tij pushteti i LVV-së e përdori këtë protestë për ta mbyllur debatin për audioincizimet.

“Tash ky debati për përgjimet etiken, kushtimesh po thamë në raport me atë çfarë ka menduar LVV-ja për Radojçiqin dhe çfarë akuzash ka pasur sa ka qenë në opozitë etj, në raport me atë çfarë ka bërë Kusari-Lila sikurse nuk po çon peshë më”, ka thënë Mushkolaj

Ai ka përfunduar duke thënë se Kusari-Lila ka biseduar me një njeri i cili është në kërkim nga organet e rëndit në Kosovë edhe u i njëjti sipas Mushkolës Radojçiqi është dhe në Listën e zezë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës .

Shija e redaktorit

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Rama: Magjia e festave erdhi

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka hapur Tregun e Fundvitit në qendër të kryeqytetit. Ai ka thënë se në bulevardin "Xhorxh Bush" qytetarët do të...

Mbrojtja e krerëve të UÇK-së triumfon ndaj ZPS-së, Specialja iu...

Trupi Gjykues në Dhomat e Specializuara të Kosovës ka marrë një vendim në lidhje me komunikimet dhe vizitat e krerëve të UÇK-së, respektivisht, Hashim...

Të fundit nga rubrika