Mushkolaj pret reagimin e Abdixhikut për arrestimin e zyrtarit të LDK-së

Imer Mushkolaj, analist

Analisti, Imer Mushkolaj, ka reaguar në lidhje me arrestimin e zyrtarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), i cili dyshohet se ka keqpërdorur detyrën zyrtare.

Mushkolaj, përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook, ka pyetur nëse kryetari i LDK-së ka reaguar në lidhje me këtë.

“A e tha Lumiri hala naj fjalë për këtë zyrtarin e LDK’së, mikun e tij, që u arrestu si i dyshuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare? A po e heqin nga pozita, a po e përjashtojnë nga partia? “Rruga e re”? Ok”, ka shkruar Mushkolaj.

Zyrtari i arrestuar dyshohet se ka keqpërdorur pozitën zyrtare, duke punësuar 10 zyrtarë në mënyrë të kundërligjshme.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika