Musmurati: Tetori do të na gjejë me një shkollë të re, moderne, që i plotëson të gjitha nevojat e nxënësve të Vranidollit

Drejtoresha e Arsimit në kryeqytet, Besianë Musmurati, ka njoftuar se në muajin tetor do të hapet shkolla e re në Vranidoll. Sipas saj, objekti i këtij institucioni arsimor do të jetë modern dhe miqësor në krejt Prishtinën

Pamjet nga shkolla e re në Vranidoll

Drejtoresha e Arsimit në komunën e Prishtinës, Besianë Musmurati, ka njoftuar se në muajin tetor do të hapet shkolla e re në Vranidoll, e që sipas saj, objekti i këtij institucioni arsimor do të jetë modern dhe miqësor në krejt Prishtinën.

“Në qeverisjen tonë jodiskriminuese, infrastruktura shkollore do të jetë moderne dhe miqësore si në Prishtinë, ashtu edhe në fshatrat e saj. Kjo është shkolla e re në Vranidoll që do të hapet në tetor”.

“Bashkë me drejtorin e shkollës sot vizituam punimet në shkollën e re dhe u ndamë shumë të kënaqur me dinamikën e punëve që po vazhdojnë çdo ditë”, ka thënë Musmurati.
Ajo ka përfunduar se muaji tetor do të jetë muaji me një shkollë të re në kryeqytet, moderne dhe që i plotëson nevojat e nxënësve të Vranidollit.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika