Mustafa: Albin Kurti e ka zhdukur njohjen në qendër

Deputeti i LDK-së, Besian Mustafa ka thënë se kryeministri i vendit, Albin Kurti e ka zhdukur njohjen në qendër

Besian Mustafa, deputet i LDK-së

Deputeti i LDK-së, Besian Mustafa, në emisionin “Debat Plus” ka thënë se kryeministri Albin Kurti e ka zhdukur njohjen në qendër.

“Kemi thënë që marrëveshja është e keqe dhe dy prej disa elementeve kryesor janë mosnjohja e ndërsjellë. Në fakt në qeveritë e kaluara ka qenë një parim që nuk jemi pajtuar për asgjë përderisa të pajtohemi për gjithçka. E dyta, ju kujtohet që deklarata e Z.Kurti që deklaronte në fillim të mandatit të tij që njohja është në thelb, thoshta as para as prapa, por në qendër të dialogut dhe njohja papritmas u zhduk”, ka thënë Mustafa.

Mustafa ka thënë se është edhe një element tjetër që është letra e presidentit Biden dërguar dy palëve që u referohet njohjes në qendërl dhe se sipas tij, situata shumë shpejt “rrëshqet”.

Shija e redaktorit

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Të fundit nga rubrika