Mustafa: Në listat e veteranëve ka parregullsi

Deputeti i LDK-së, Besian Mustafa ka thënë se listat e veteranëve kanë parregullësi dhe se sipas tij, më e rëndësishmja është të kemi një strukturim të saktë të këtyre listave

Deputeti i LDK-së, Besian Mustafa

Deputeti i LDK-së, Besian Mustafa, në emisionin “Debat Plus” ka thënë se listat e veteranëve kanë parregullsi.

“Më e rëndësishmja është të kemi një strukturim të saktë të këtyre listave”, ka thënë Musatafa.

Deputetje e kësaj partie, Hykmete Bajrami, e pranishme në studio, ka thënë se pamundësia e kësaj Qeverie për të implementuar ligjin për kategorizim, ka ndikuar deri te sjellja e një ligji për plotësim-ndryshim të disa ligjeve.

“Kjo shpërfaq dobësi të sistemit dhe dobësi të Qeverisë”, ka thënë ajo.

Shija e redaktorit

111 vjet që nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 111 vjet më parë në Vlorë, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën pavarësinë e shtetit shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të...

Presidentja Osmani udhëton për në Tiranë, merr pjesë në Samitin...

Presidentja e Kosovës, me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka udhëtuar për në Tiranë ku do të marrë pjesë në Samitin III...

“Revolta shqiptare ndaj osmanëve”, botimi i “The Spectator” më 1880...

Në një artikull të publikuar në revistën britanike, “The Spectator”, më 15 maj 1880, rrëfehet historia e një revolte shqiptare dhe shfaq vështirësinë që...

Të fundit nga rubrika