Mustafa për krizën me energji: Qeveria i ka braktisur qytetarët

Deputeti i LDK-së, Besian Mustafa ka thënë se Qeveria e Kosovës i ka braktisur qytetarët, sipas tij kjo qeveri nuk po e menaxhon krizën me energji

Deputeti i LDK-së, Besian Mustafa

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Besian Mustafa, ka hedhur kritika ndaj Qeverisë së Kosovës në lidhje me menaxhimin e krizës së paralajmëruar me energji elektrike.

Sipas tij, Qeveria e Kosovës në vend se të ofrojë zgjidhje apo ta menaxhojë krizën fajin ua ka lënë qytetarëve.

“Në vend që të ofrojë zgjidhje për dimrin e ftohtë e të errët që po na afron, në mungesë të energjisë elektrike dhe me çmime marramendëse të lëndëve djegëse për ngrohje, Qeveria sot i paska rrudhur krahët duke ua lënë fajin qytetarëve “duhet ta kurseni rrymën””, ka shkruar Mustafa në Facebook.

Në fund deputeti i LDK-së, ka thënë se qytetarët “s’kanë çka i drejtojnë sytë kah Qeveria, ajo me sot i ka lënë të braktisur”.

Shija e redaktorit

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Ndryshimi që erdhi nga protestat e studentëve këmishëbardhë të UP-së

“Liria mund të të mos bëjë të lumtur, por të bën njeri”. Këtë thënie e kujton Driton Lajçi, Nënkryetar i Unionit të Pavarur të Studentëve...

Më të lexuarat

Ymeri: Kurti është një hap para dialogut dhe marrëveshjeve me...

“Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është është një hap para në dakordim të dialogut dhe marrëveshjeve  me Serbinë”. Kështu, ka deklaruar analisti politik, Visar Ymeri,...

Maqedonia nuk i njeh letërnjoftimet serbe të institucioneve paralele

“Kjo nuk ka qenë temë diskutimi fare…” Kjo ishte përgjigjja e ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla në pyetjen nëse serbët mund ta kalojnë...

Dhunohet 13-vjeçarja, viktima është 8 muajshe shtatëzënë

“Jam frigu tha prej meje, dëmëthënë prej prindit. Jam frigu me tregu, kom mendu se hajt kurgjo nuk është”. Kështu nis rrëfimi i një ngjarjeje...

Të fundit nga rubrika