Mustafa viziton ish-krerët e UÇK-së në Hagë: Një ndër vizitat më emocionale të jetës time

Zëvendëskryetari i Preshevës, Ragmi Mustafa ka vizituar ish-krerët e U•K-së në Hagë, këtë të shtune. Mustafi është shprehur se "me besimin e pa thyer që shumë shpejt do të jenë pranë nesh, të lirë siç u takon, u çmallëm e folëm gjerë e gjatë"

Zëvëndëskryetari i Preshevës, Ragmi Mustafi

Të shtunën e tre dhjetorit, zëvendëskryetari i Preshevës, Ragmi Mustafa ka njoftuar se ka vizituar ish-krerët e UÇK-së në Hagë.

Mustafa ka thënë se ka patur një ndër vizitat më emocionale të jetës së tij.

“Takova Hashim Thaçin. Aty takova të gjithë ushtarët e lirisë, të gjithë ishin mirë!”, ka shkruar zëvëndskryetari i Preshevës, Ragmi Mustafa.

Mustafa ka shtuar se “me besimin e pa thyer” që ish-krerët e UÇK-së shumë shpejt të jenë të lirë, është çmallur duke biseduar me ish-krerët e UÇK-së.

Mustafa ka theksuar se lufta e UÇK-së ka qenë e drejtë, e pastër dhe se historia e saj nuk mund të rishkruhet nga askush.

Gjatë kësaj të shtune ish-krerët e UÇK-së u vizituan dhe nga shefja e Grupit Parlamentar të  Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Lila-Kusari.

“Sot vizitova mikun dhe bashkëpunëtorin tim Rexhep Selimi në Hagë i cili padrejtësisht po mbahen atje bashkë me krerët tjerë të UÇK-së”, ka shkruar Kusari-Lila.

Mes tjerash, shefja e Grupit Parlamentar të LVV-së ka shtuar se  gjatë vizitës ka takuar dhe bashkëluftëtarët e ish-kreut të UÇK-së, Rexhep Selimit tek të cilët kanë parë unitetin, vullnetin dhe besimin e palëkundur.

Shija e redaktorit

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

“Takimi sekret” Kosovë-Serbi në Zvicër, u mbajt një javë pas...

Përfaqësuesit kosovarë dhe ata serbë kanë zhvilluar “takime sekrete” në Zvicër, lidhur me situatën mes të dyja vendeve. Kështu ka raportuar ditë më parë mediumi...

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Të fundit nga rubrika