Nafta shtrenjtohet për dy centë

Përkundër çmimeve tavan të së shtunës së 24 shtatorit, të dielën e 25 shtatorit çmimi i naftës ka shënuar rritje prej 2 centësh, ndërsa ai i benzinës dhe gazit kanë mbetur i njëjtë

ilustrim

Nga 1.58 euro për litër sa ishte të shtunën, çmimi i naftës për ditën e diel është ngritur për dy centë, duke shkuar në 1.60 euro për litër.

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar çmimet tavan për 48 orët e ardhshme. Çmimet e publikuara tregojnë se çmimi i benzinës ka mbetur po i njëjti me atë të së premtes, 1.34 euro për litër.

Po ashtu, edhe ai i gazit, 0.75 euro për litër.

 

Çmimet tavan publikuar nga MINT

Shija e redaktorit

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhër-arrest për Putinin

Gjykata Ndërkombëtare Penale (GjNP) ka lëshuar një urdhër-arrest për presidentin rus, Vladimir Putin. GjNP-ja pretendon se ai është përgjegjës për krimet e luftës, duke përfshirë...

Libraria “Dukagjini” në listën e ngushtë për çmimin prestigjioz të...

Libraria “Dukagjini” është futur në listën e ngushtë të të nominuarve për Çmimin Ndërkombëtar të Përsosmërisë, në kuadër të Panairit të Librit në Londër....

Lul Raka, shpalos kujtime në “Radar” për kohën e Pandemisë

Sot më 13 mars 2023, janë bërë tri vjet që kur pandemia COVID-19, preku Kosovën. Rasti i parë me koronavirus në botë mendohet të...

Të fundit nga rubrika