NBA, Bulls befason kampionin aktual

Chicago Bulls ka fituar kundër Bucks me një diferencë prej katër pikë

Kampioni në fuqi i NBA-së, Milwaukee Bucks, është befasuar në shtëpi nga Chicago Bulls. Këta të fundit, fituan me rezultat 114-110, duke u barazuar serinë e Play Off-it, në 1-1.

Shkëlqeu në këtë ballafaqim, lojtari i Chicago-s, DeMar DeRozan, me plotë 41 pikë të shënuara.

Tek skuadra nikoqire nuk mjaftoi loja e mirë e Giannis Antetokounmpo, me double-double prej 33 pikëve e 18 kërcimeve.

Boston Celtics, e ka dërguar në 2-0, serinë e finaleve të Play Off-it, përballë Brooklyn Nets. Në “TD Garden” të Boston, vendësit fituan me shifrat 114-107.

Përmbysja e rezultatit nga Boston Celtics, ndodhi në pjesën e dytë, pasi ajo e para i takoi mysafirëve të Nets.

Koshashënuesi më i mirë i Celtics në këtë sfidë ishte, Jaleyn Brown, me 22 pikë.

Një hap larg kalimit tutje është skuadra e Philadelphia 76ers, e cila dërgoi në 3-0 serinë e Play Off-it, ndaj Toronto Raptors.

76ers, arriti triumf dramatik në sekondat e fundit të ndeshjes, me tre pikëshin e Joel Embiid.

Më poshtë edhe sekuencat me aksionet më të mira në tri ndeshjet e NBA.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

RTS zviceran: Personi që paralajmëroi vrasjen e Dick Martyt, është...

Është zbuluar se kush ishte infromatori që tregoi se ka një planë për të vrarë Dick Marty-in. Sipas Programiit të RTS Mise au point  ai...

24 vjet dhe 10 muaj burgim për të akuzuarin i...

Gjykata Themelore në Prizren, të hënën e ka dënuar të akuzuarin Sylejman Ahmeti me 24 vjet e 10 muaj burgim për vrasje. Aktakuza e ngritur...

Komandanti i parë i KFOR-it: Në Veri ekziston një grup...

Komandanti i parë i KFOR-it, Erhard Buhler, në një intervistë për Albanian Post, ka thënë se në veri të vendit ekziston një grup multietnik...

Të fundit nga rubrika