NBA me sanksione ndaj Campazzo-s

NBA ka bërë të ditur vendimin për Facundo Campazzo, lojtari i “Denver Nuggets”, i cili shtyu Wayne Ellington, lojtarin e “Los Angelos Lakers”, në shpinë gjatë ndeshjes Nuggets-Lakers në sezonin e rregullt.

Campazzo mori një pezullim për ndeshjen 1 të play-off-it, ndërsa Ellington u gjobit me 20 mijë dollarë për kërcënime përmes mediave sociale.

Incidenti, për të cilin Campazzo u vlerësua si një faull flagrant 2 dhe u rrëzua, ndodhi me 7:24 të mbetur në çerekun e dytë të humbjes 146-141 të Nuggets ndaj Lakers më 10 prill në Ball Arena.

Campazzo do ta vuaj pezullimin e tij të shtunën, kur Nuggets të përballen me Golden State Warriors në Chase Center, në ndeshjen e parë nga seritë e tyre të raundit të parë në Playoffs NBA 2022.

Shija e redaktorit

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Skender Beck, shqiptari nga Amerika na dërgon tinguj të Rock’n...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, vendi ku dolën shumë artistë të mëdhenjë si Bob Dylan, Jim Morrison, Jimi Hendrix, dhe shumë të tjerë, nga...

Më të lexuarat

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Babai i Marigona Osmanit: Në qoftë se Marigona do të...

Në Shëngjin kishin qëndruar rreth 3-4 orë, në një bisedë me Dardanin, babait të Marigona Osmanit i ishte dukur si njeri i qetë. Për...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Të fundit nga rubrika