NBA me sanksione ndaj Campazzo-s

NBA ka bërë të ditur vendimin për Facundo Campazzo, lojtari i “Denver Nuggets”, i cili shtyu Wayne Ellington, lojtarin e “Los Angelos Lakers”, në shpinë gjatë ndeshjes Nuggets-Lakers në sezonin e rregullt.

Campazzo mori një pezullim për ndeshjen 1 të play-off-it, ndërsa Ellington u gjobit me 20 mijë dollarë për kërcënime përmes mediave sociale.

Incidenti, për të cilin Campazzo u vlerësua si një faull flagrant 2 dhe u rrëzua, ndodhi me 7:24 të mbetur në çerekun e dytë të humbjes 146-141 të Nuggets ndaj Lakers më 10 prill në Ball Arena.

Campazzo do ta vuaj pezullimin e tij të shtunën, kur Nuggets të përballen me Golden State Warriors në Chase Center, në ndeshjen e parë nga seritë e tyre të raundit të parë në Playoffs NBA 2022.

Shija e redaktorit

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Të fundit nga rubrika