Ndalohen dy persona me pasaportë ruse në Jarinje, dyshohet se kaluan rrugëve ilegale

Një burrë dhe një grua me pasaporta ruse janë kapur në Jarinjë, nën dyshimin se kanë hyrë në Kosovë nga rrugë ilegale. Ata u ndaluan pasi nuk kishin viza të Kosovës dhe nuk kishin asnjë shenjë hyrjeje të ligjshme. Pas vendimit të prokurorit, ata janë dërguar në mbajtje

Policia e Kosovës
Policia e Kosovës

Një burrë dhe një grua me pasaporta ruse janë ndaluar në Jarinje, pasi dyshohet se kanë kaluar nga rrugët ilegale.

Në njoftimin e Policisë së Kosovës thuhet se ata u ndaluan mbrëmjen e së dielës.

Siç thuhet në raportin 24-orësh të policisë, pas verifikimit të personave, të njëjtit nuk kishin viza të Republikës së Kosovës.

Sipas policisë, ata kanë ardhur nga Nishi i Serbisë.

“SPK Jarinje 05.05.2024-20:10. Raportohet se në dalje në SPK Jarinje janë hasur dy persona me pasaporta ruse (një mashkull dhe një femer) të cilët nuk kishin viza të Republikës së Kosovës. Pas verifikimit të personave, të njejtit nuk kishin hyrje/dalje në Republikën e Kosovës. Sipas tyre, të njëjtit kanë ardhe nga Nishi i Serbisë dhe kanë përfunduar në SPK Jarinje, dyshohet se kanë ardhur rrugëve ilegale”, thuhet në njoftimin e policisë.

Me vendim të prokurorit, dy të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika