Ndërroi jetë derisa po trajtohej në QKUK, policia nis hetimet

Një person ka ndërruar jetë në QKUK derisa ishte duke u trajtuar aty. Policia është duke e hetuar vdekjen, ndërkaq trupi i viktimës është dërguar në IML për obduksion

Fotoilustrim

Të mërkurën e 18 janarit, është raportuar se në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), ka ndërruar jetë një mashkull kosovar, i cili ishte duke u trajtuar aty.

Rasti ka ndodhur në orët e pasditës, kështu ka bërë të ditur raporti 24-orësh i Policisë së Kosovës.

PK thekson se me vendim të prokurorit, trupi i viktimës është dërguar në IML për Obduksion dhe është në procedurë hetimore.

“Është raportuar se në QKUK ka ndërruar jetë viktima mashkull kosovar, i cili ishte duke u trajtuar aty. Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar në IML për Obduksion. Rasti në procedurë hetimore”, bëhet e ditur në raportin e PK-së.

Edhe një rast tjetër i vdekjes është raportuar të mërkurën në Fushë-Kosovë, ku një burrë ka vdekur në banesën e tij, pasi atij i ishte përkeqësuar gjendja shëndetësore.

Ndërsa, në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se me vendim të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

“Viktima mashkull kosovar deri sa ishte në banesën e tij i është keqësuar gjendja shëndetësore dhe  kishte ndërruar jetë. Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar në IML për Obduksion”, bëhet e ditur në raportin e Policisë.

Shija e redaktorit

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Më të lexuarat

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Qytetari tregon si i mbeti kamioni në barikada, tregon se...

Një qytetar ka treguar se si i ka mbetur kamioni në barrikadat e vendosura në Veri të Mitrovicës. Ai thotë se i maskuari, duke...

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Të fundit nga rubrika