Ndërron jetë në moshën 79-vjeçare, Tony Sirico

Të shtunën e 9 korrikut ka ndërruar jetë aktori Tony Sirico në moshën 79-vjeçare, i cili ishte i njohur për rolin e tij në serinë "The Sopranos"

Aktori, Tony Strico

Në moshën 79-vjeçare ka vdekur aktori Tony Sirico, i cili ishte i njohur më së shumti për rolin e tij në serinë “The Sopranos”.

Në serinë “The Sopranos”, Sirico ka portretizuar në formë mahnitëse rolin e hendekerit Peter Paul “Paulie Walnuts” Gualtieri, një mafioz imagjinar që luan një rol kyç në një rrjet të krimit të organizuar në shtetin amerikan të Nju Xhersit.

Gjatë periudhës kur Sirico i është caktuar roli në serinë “The Sopranos”, aktori ishte 55-vjeçar dhe flinte në një krevat fëmijësh në shtëpinë e nënës së tij në Brooklyn.

Ky rol i dhuroi aktorit dy çmime “Screen Actors Guild”.

Tony Sirico ishte i njohur për rolin e gangsterit, duke përfshirë edhe rolin e Martin Scorsese te “Goodfellas”.

Shija e redaktorit

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Kosova dhe Izraeli me marrëveshje për heqjen e vizave

Izraeli i ka hequr vizat për qytetarët e Kosovës, duke u bërë kështu shteti i 50-të që mundëson lëvizje të lirë për kosovarët. Kështu ka...

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Të fundit nga rubrika