Ndeshja Marku-Ramirez, zhvillohet me 25 gusht në Air Albania Stadium

Boksieri shqiptar, Florian Marku, pas shumë debutimeve këtë herë do të sfidojë veten në ndeshjen me boksierin meksikan Miguel Parra Ramirez, ndeshja do të zhvillohet me 25 gusht në Tiranë, ndërsa biletat për të parë boksierin shqiptar në ring do të jenë në shitje nga data 21 korrik

Boksieri me origjinë shqiptare Florian Marku do të ndeshet me boksierin meksikan Miguel Parra Ramirez me 25 gusht në Air Albania Stadium në Tiranë.

Marku ka bërë debutimin e tij profesional më 1 dhjetor 2018 duke shënuar një fitore në raundin e parë kundër Nikola Janicievic në Beste Event Halle në Ulm të Gjermanisë.

Ndërsa në nëntor të vitit 2020, ka nënshkruar një kontratë promovuese Matchroom Sport të Eddie Hearn.

Marku kishte sfiduar  kampionin ndërkombëtar të IBF në peshën e lehtë, Maxim Prodan, më 7 gusht 2021 si pjesë e kampit luftarak të Matchroom, por lufta ishte shtyer sepse  Marku kishte pësuar një dëmtim.

Kurse me 25 gusht, ishte njoftuar se ndeshja do të zhvillohej me 25 shtator të vitit 2021 në stadiumin e Tottenham Hotspur në përballjen e Anthony Joshua vs. Oleksandr Usyk të cilin ka fituar me vendim të ndarë pas 10 raundeve ndaj Maxim Prodanit.

Biletat për këtë ndeshje do të dalin në shitje nga 21 korriku në ora 10:00, dhe mund ti gjeni në AL.EBILETA.AL.

Shija e redaktorit

Publikohen foto të rralla të “The Beatles” duke performuar në...

Imazhet janë realizuar në vitin 1961, një vit para se të publikohej kënga e tyre debutuese Love Me Do. Fotot tregojnë Sir Paul McCartney dhe...

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Më të lexuarat

Qeveria çanëtarëson anëtarët e SBASHK-ut, thotë se duhet të anëtarësohen...

Qeveria e Kosovës ka çanëtarësuar anëtarët e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës. Kjo është konfirmuar për Portali Dukagjini, nga anëtarja e Këshillit...

Haliti pas videos së LVV-së: Rrugaçëve nuk u jap llogari,...

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thënë se ai nuk u jep llogari “rrugaçëve”, por vetëm institucioneve të shtetit. Një reagim i...

Vuçiq: Kam frikë se beteja e Stalingradit do të vijë...

I pari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është shprehur se ka frikë, se mund të  ndodh një betejë e ngjashme me  atë të Stalingradit, ku...

Të fundit nga rubrika