Ndeshja Trepça – Peja shkon në vazhdime

Finalja e Superligës së Kosovës në basketboll vazhdon me ndeshjen e vazhdimeve mes Trepçës dhe Pejës.

Pas përfundimit të kohës së rregullt, rezultati në finalen e pestë ishte barazim 77-77, duke shtyrë vendimin për kampion në vazhdimet e ndeshjes.

Ndeshja e shënuar nga tensioni dhe emocioni ishte një sfidë e vërtetë për të dyja skuadrat. Trepça dhe Peja treguan përkushtim të jashtëzakonshëm dhe vendosmëri në fushën e lojës për të marrë epërsinë dhe titullin e kampionit.

Gjatë kohës së rregullt, lojtarët e dy skuadrave shfaqën aftësi të jashtëzakonshme, duke shënuar pikë të rëndësishme dhe duke përgatitur asistime të mrekullueshme.

Atmosfera në palestër vazhdon të jetë e  nxehtë dhe tifozët e dy skuadrave mbështetën ekipet e tyre me këngët e tyre dhe përkrahje të pakufishme.

Në këtë moment vendimtar, vazhdimet do të vendosin se cilat skuadra do të dalin kampionë të Kosovës në basketboll.

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika