Ndotja e ajrit në Prishtinë, IKShPK: Kujdes për personat e ndjeshëm

Në kryeqytet vazhdon të jetë prezent ende ajri i ndotur. E për këtë, Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës (IKShPK) ka bërë thirrje për kujdes për personat e ndjeshëm

Fotografi ilustruese

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës (IKShPK), gjatë ditës së sotme, ka njoftuar se në Prishtinë ka ndotje të ajrit.

IKShPK, përmes një postimi, ka bërë thirrje që të ketë kujdes për personat që janë më të ndjeshëm.

Në fotografinë e publikuar thuhet se masa e ndotjes së ajrit në Prishtinë është 68 indeksi i cilësisë së ajrit.

Ndërkaq, ndotësi më i madh është Korporata Energjetike e Kosovës që furnizon gjithë shtetin me energji elektrike, e cila prodhohet nga thëngjilli dhe gjendet pak kilometra larg Prishtinës.

Shija e redaktorit

Përparësitë e Kosovës si shtet i asocuar në Asamblenë Parlamentare...

Një hap afër anëtarësimit në NATO, kështu së paku po konsiderohet nga politikanët të jetë afruar Kosova, tash që e morri statusin si vend...

Osmani në takim me kryesuesit e KGJK-së dhe KPK-së: Urgjent...

Presidentja Vjosa Osmani priti në takim kryesuesin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës dhe kryesuesin e Këshillit Prokurorial të Kosovës. Ajo ka pritur në takime...

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

Të fundit nga rubrika