Ndryshon orari i reduktimeve të ujit të pijshëm në Podujevë, shkak fillimi i procesit mësimor në shkolla

Kompania Rajonale e Prishtinës, KRU “Prishtina”, njofton se ka ndryshuar orari i reduktimeve të ujit të pijshëm në Podujevë për shkak të fillimit të procesit mësimor në shkolla dhe që të mos ketë pengesa në furnizim

Fotoilustrim. Qyteti i Podujevës

Kompania Rajonale e Prishtinës, KRU “Prishtina”, njofton se ka ndryshuar orari i reduktimeve të ujit të pijshëm në Podujevë.

Sipas njoftimit të tyre, kjo është bërë për shkak të fillimit të procesit mësimor në shkolla dhe që të mos ketë pengesa në furnizim.

KRU “Prishtina” njofton se orari i reduktimeve do të jetë nga ora 21:00-08:00.

“Ju njoftojmë se kemi ndryshim të orarit të reduktimeve të ujit të pijshëm në qytetin e Podujevës. Për shkak të fillimit të procesit mësimor në shkolla dhe që të mos ketë pengesa në furnizim, orari i reduktimeve do të jetë nga ora 21:00-08:00. Faleminderit për mirëkuptim!”, thuhet në njoftimin e KRU “Prishtina”.

Shija e redaktorit

Kongresmenja amerikane: Çdo agresion ndaj Kosovës përbën kërcënim për sigurinë...

Lisa McClain, anëtare e Komitetit për Arsimin dhe Punën në Dhomën e Përfaqësuesve në Michigan të ShBA-së, ka thënë se Kosova që moti është...

The Guardian: Zyrtarët amerikanë u bindën nga provat e Qeverisë...

Sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit, më 24 shtator të këtij viti, e ka marrë edhe vëmendjen ndërkombëtare. Së fundmi, gazeta prestigjioze britanike “The Guardian”,...

Anton Cena me tre medalje, dy të arta dhe një...

Anton Cena, garues nga Kosova për Lojërat e 11-të për Policë, Doganierë dhe Zjarrfikës, ka arritur t'i fitojë tri medalje, dy të arta dhe...

Të fundit nga rubrika