Ndryshon orari i reduktimeve të ujit të pijshëm në Podujevë, shkak fillimi i procesit mësimor në shkolla

Kompania Rajonale e Prishtinës, KRU “Prishtina”, njofton se ka ndryshuar orari i reduktimeve të ujit të pijshëm në Podujevë për shkak të fillimit të procesit mësimor në shkolla dhe që të mos ketë pengesa në furnizim

Fotoilustrim. Qyteti i Podujevës

Kompania Rajonale e Prishtinës, KRU “Prishtina”, njofton se ka ndryshuar orari i reduktimeve të ujit të pijshëm në Podujevë.

Sipas njoftimit të tyre, kjo është bërë për shkak të fillimit të procesit mësimor në shkolla dhe që të mos ketë pengesa në furnizim.

KRU “Prishtina” njofton se orari i reduktimeve do të jetë nga ora 21:00-08:00.

“Ju njoftojmë se kemi ndryshim të orarit të reduktimeve të ujit të pijshëm në qytetin e Podujevës. Për shkak të fillimit të procesit mësimor në shkolla dhe që të mos ketë pengesa në furnizim, orari i reduktimeve do të jetë nga ora 21:00-08:00. Faleminderit për mirëkuptim!”, thuhet në njoftimin e KRU “Prishtina”.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika