Në Forumin për Gratë, Paqen dhe Sigurinë merr pjesë edhe presidenti shqiptar, Bajram Begaj

Në edicionin e dytë të Forumit për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, organizuar nga presidentja e vendit, Vjosa Osmani, do të marrë pjesë edhe homologu i tij nga Shqipëria, Bajram Begaj

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj.

Në edicionin e dytë të Forumit për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, organizuar nga presidentja e vendit, Vjosa Osmani, do të marrë pjesë edhe homologu i tij nga Shqipëria, Bajram Begaj.

Kjo u bë e ditur nga presidenca e Kosovës.

“Kemi nderin që ta mirëpresim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, i cili i bashkohet edicionit të dytë të Forumit për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, organizuar nga Presidentja Vjosa Osmani! #WPSRKS2024 do të mbledhë në Prishtinë liderë, ekspertë, si dhe pjesëmarrës nga më shumë se 40 shtete të botës”, thuhet në njoftim.

Shija e redaktorit

Përparësitë e Kosovës si shtet i asocuar në Asamblenë Parlamentare...

Një hap afër anëtarësimit në NATO, kështu së paku po konsiderohet nga politikanët të jetë afruar Kosova, tash që e morri statusin si vend...

Osmani në takim me kryesuesit e KGJK-së dhe KPK-së: Urgjent...

Presidentja Vjosa Osmani priti në takim kryesuesin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës dhe kryesuesin e Këshillit Prokurorial të Kosovës. Ajo ka pritur në takime...

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

Të fundit nga rubrika