Në “Land Rover” mund të akomodohen tetë pasagjerë

Land Rover ka prezantuar Defender 130 me tetë ulëse, të martën e 31 majit

Ilustrim

Land Rover ka prezantuar Defender 130 me tetë ulëse, të martën e 31 majit si modeli më i gjatë në gjeneratën e re të kësaj veture.

Kjo veturë konsiderohet si më e madhja në histori me 5.358 mm dhe është më i gjatë sesa versioni 110 për 340 mm.

Ilustrim

Ofron hapësirë me konfiguracionin 2+3+3, hapësira në bagazh gjithashtu është e madhe falë pjesës së zgjatur në fund dhe tani ka kapacitet prej 389 litrave.

Adhuruesit e veturave për terrene malore do të jenë të lumtur të mësojnë që motori me naftë Imegnium D300, ofrohet në pako dhe ka 300 kuaj-fuqi. Përveç tij, do të jenë të qasshëm edhe dy të tjerë me benzinë.

 

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika