Në “Land Rover” mund të akomodohen tetë pasagjerë

Land Rover ka prezantuar Defender 130 me tetë ulëse, të martën e 31 majit

Ilustrim

Land Rover ka prezantuar Defender 130 me tetë ulëse, të martën e 31 majit si modeli më i gjatë në gjeneratën e re të kësaj veture.

Kjo veturë konsiderohet si më e madhja në histori me 5.358 mm dhe është më i gjatë sesa versioni 110 për 340 mm.

Ilustrim

Ofron hapësirë me konfiguracionin 2+3+3, hapësira në bagazh gjithashtu është e madhe falë pjesës së zgjatur në fund dhe tani ka kapacitet prej 389 litrave.

Adhuruesit e veturave për terrene malore do të jenë të lumtur të mësojnë që motori me naftë Imegnium D300, ofrohet në pako dhe ka 300 kuaj-fuqi. Përveç tij, do të jenë të qasshëm edhe dy të tjerë me benzinë.

 

Shija e redaktorit

Rama takohet me udhëheqësit e Katarit, i fton ata për...

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka njoftuar se së bashku me Presidenten e vendit, Vjosa Osmani është duke qëndruar në Katar për një vizitë...

Osmani uron Suedinë pasi iu hap rruga për anëtarësim në...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Suedinë pasi asaj iu hap rruga për anëtarësim në NATO, meqë Hungaria miratoi të hënën kandidaturën e...

Osmani takohet me emirin e Katarit, flasin për trajtimin e...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është pritur në takim nga emiri i Katarit, Sheikh Tamim Bin Hamad Al Thani, me të cilin ka biseduar...

Të fundit nga rubrika