Në Luginë të Preshevës vendosen afishe me flamurin e Kosovës, Shqipërisë e Ukrainës

Pamje

Në Luginë të Preshevës janë vendosur në rrugë afishe me flamurin e Shqipërisë, Kosovës dhe Ukrainës.

Në pamjet që ka siguruar RTV Dukagjini, shihen flamujt që praktikisht janë të ndaluar atje.

Në fotografitë e siguruara shihen se është vendosur flamuri i Shqipërisë “që nuk lejohet, i Kosovës që mohohet dhe ai i Ukrainës që nuk mbështetet duke mbështetur Rusinë”.

No description available.

 

 

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika